REKLAMA

Powiat Konecki z nowym kwartalnikiem! Można czytać go online

Po tym jak wygaszono projekt pn. Kwartalnik społeczno kulturalny „Ziemia Odrowążów” władze powiatu koneckiego zapowiadały, że to nie koniec, a przekształcenie wydawania przez samorząd pisma. Dziś wiemy, że przez ostatnie miesiące powiecie pracowano nad nowym tytułem. Dziś możemy przeczytać kwartalnik społeczno-kulturalny „Powiat Konecki”. Można czytać go także online – TUTAJ

REKLAMA

Redaktorem naczelnym jest szef promocji w powiecie koneckim Marian Wikiera. To wieloletni nauczyciel historii, twórca książek o historii regionu. Grono redakcyjne oprócz niego tworzą pracownicy Starostwa Powiatowego w Końskich: Adam Kubka, Paweł Goraj, Paweł Kubiak i Agnieszka Krakowiak. Za skład kwartalnika odpowiada Krzysztof Rusin.

REKLAMA

Co znajdziemy w pierwszym, historycznym numerze? Są tam prezentacje powiatu koneckiego jako jednostki samorządowej i jego najważniejszych działań w ostatnich miesiącach, ale i krótkie prezentacje każdej z gmin wchodzących w skład powiatu. Kolejne kilka stron to wiadomości prosto z powiatu (głównie dotyczące czynionych inwestycji). Twórcy (na szczęście) nie skupiają się na informacjach bieżących, typu relacje z imprez czy uroczystości – jeżeli pojawiają się one to w mocno skrótowej formie. Dominują zaś treści publicystyczne, ciekawostki regionalne i informacje historyczne, czyli zawartość bardziej odpowiednia dla periodyku wychodzącego raz na kilka miesięcy. Zachęcamy do zapoznania się z wersją online pierwszego numeru Powiatu Koneckiego – TUTAJ. A gdzie dostać papierową wersję kwartalnika? Póki co wiadomo, że jest on bezpłatny. Obecnie osoby odpowiedzialne za jego wydawanie pracują nad planem dystrybucji. O szczegółach z pewnością Państwa poinformujemy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *