REKLAMA

Powiat konecki zagłębiem ‚milionerów’! Duży przyrost bogaczy w regionie

Aż 66 mieszkańców powiatu koneckiego w 2019 roku osiągnęło przychód na poziomie 1 miliona złotych lub wyższy – informuje Izba Administracji Skarbowej w Kielcach. To powoduje, że powiat konecki jest drugi na liście „milionerów” w województwie świętokrzyskim, za powiatem kieleckim. 

REKLAMA

W powiecie koneckim 66 osób wykazało w 2019 roku przychód większy niż 1 mln złotych

W sumie w województwie świętokrzyskim aż 912 osób wykazało w 2019 roku przychód na poziomie 1 miliona złotych lub wyższy. Najwięcej, bo 451 osób to mieszkańcy powiatu kieleckiego. Na drugim miejscu znajduje się jednak nasz powiat konecki – dokładnie 66 podatników zadeklarowało przychód ponad milionowy. Dalej znajdują się powiaty: starachowicki – 61, buski – 55.

Co ciekawe powiat konecki zanotował procentowo największy wzrost osób zamożnych w ostatnich latach! W 2017 ponad 1 milion wykazało 30 osób, w 2018 były to już 54 zeznania, a w 2019 wspomniane 66.

REKLAMA

Inną ciekawostką jest fakt, że w naszym regionie nie ma „milionerów” na etacie. Wszystkie zeznania ponad milionowe pochodziły od przedsiębiorców. W całym województwie świętokrzyskim jest jednak 21 etatowców, którzy w 2019 roku osiągnęli przychód wynoszący 1 milion złotych lub więcej.

REKLAMA

5 thoughts on “Powiat konecki zagłębiem ‚milionerów’! Duży przyrost bogaczy w regionie

  1. Jakby zbadać kapitał początkowy tych „biznesmenów” szczególnie źródło jego pochodzenia nie byłoby się już raczej czym chwalić.

  2. No i z czego tu się cieszyć? Żaden z nich nie byłby milionerem gdyby nie robili na niego polscy murzyni za najniższą krajową.

  3. ja mialem przychod 350 tys(w tym pensja z UE) koszty uzyskania przychodu 200tys minus podatki 120 tys i do tego extra podatek proporcjonalny w pit zg i zostało mi 90 tys. pierdole polskie podatki i polskie prawo podatkowe. zamknalem dzialalnosc. teraz moj przychód to dochód. Wiem – brzmi jak kosmos ale to jest kosmos. kultywujcie pis a wiecej bedzie mikroprzedsiebiorcow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *