REKLAMA

Powiat ma problem z remontem Mechanika – rozmowa z Bogdanem Soboniem

W naszym regionie hucznie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. To jednak nie tylko okazja do świętowania, ale też czas skłaniający do refleksji nad kondycją naszego szkolnictwa, zwłaszcza w dobie czekających ją w najbliższym czasie zmian.

REKLAMA

Starosta Bodgan Soboń opowiedział nam, jakie ma zdanie na temat nowych reform związanych z edukacją. Zarządca powiatu przybliżył nam również kwestię opóźniających się remontów, które czekają koneckie placówki. Największy problem jest z budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, gdzie wykonawca ogłosił upadłość. Przypomnijmy, że to inwestycja warta ponad 6 milionów złotych, z czego aż 80 % środków pochodzi z Funduszu Norweskiego. W przypadku nie wykonania remontów do końca kwietnia przyszłego roku nasz samorząd może te pieniądze stracić.

TKN24: Święto Edukacji Narodowej to zawsze wyjątkowy dzień, a w naszym regionie jeszcze bardziej wyjątkowy i nawiązuję tutaj do słów pana starosty z wczoraj, kiedy mówił pan, że wielu nauczycieli uzyskuje też to poparcie społeczne i staje się zarządcami.

REKLAMA

Bogdan Soboń: Tak, panie redaktorze, to wszystko prawda. Wczoraj uczestniczyliśmy w podobnej uroczystości u nas w I Liceum Ogólnokształcącym, dzisiaj uczestniczymy w Modliszewicach na zaproszenie burmistrza, a burmistrz wczoraj z zastępcą uczestniczył w naszej uroczystości. Jak wspomniałem, to nie czysta kurtuazja, ale też jakby uhonorowanie i docenienie ich trudu, bo zawód jest niewątpliwie trudny. Wielu nauczycieli, wielu pedagogów jest samorządowcami i tych przykładów jest wiele.

Cały wywiad znajdą Państwo w materiale wideo. 

Soboń Wywiad

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *