REKLAMA

Powiat uhonorował nauczycieli z okazji święta edukacji [wideo, zdjęcia]

We wtorek w II Liceum Ogólnokształcącym z z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich miała miejsce radosna dla oświaty uroczystość. Przedstawiciele powiatu koneckiego uhonorowali nauczycieli ze szkół, dla których to ta jednostka jest organem prowadzącym. Nagrody od starosty otrzymało 23 pedagogów. 

REKLAMA

Na wydarzenie przybyło wielu gości. Wśród nich znaleźli się: Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, starosta konecki Grzegorz Piec, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk, członek Zarządu Powiatu Dariusz Banasik, naczelnik oświaty w powiecie Krzysztof Stachera oraz jego zastępca Marcin Wiaderny. Gości powitała zaś gospodarz obiektu, dyrektor „Nowego Ogólniaka” Beata Salata.

Spotkanie rozpoczęło się od przemów kuratora oświaty oraz starosty koneckiego:

REKLAMA

„Za nami bardzo trudny rok. Rok pandemii i różnego rodzaju nauczania: stacjonarne przez chwilę, zdalne, hybrydowe. Potem egzaminy zewnętrzne. To wszystko udało się przebrnąć dzięki Państwa zaangażowaniu, bo tak naprawdę wszyscy robiliśmy coś pierwszy raz. Nikt do nauczania zdalnego nie był przygotowany. Nie było to w żaden sposób wcześniej przećwiczone. Wiemy, że w trakcie trzeba było doposażać i szkoły i nauczycieli sprzętem do komunikacji przez internet. To wszystko się udało, choć pandemia nie minęła, bo wiemy, że z dnia na dzień zakażeń wzrasta. Myślę, że dzięki Państwa zaangażowaniu, dbaniu o przestrzeganie wszystkich norm sanitarnych i co chyba najważniejsze, poprzez szczepienia może uda się przez ten kolejny rok szkolny przejść w nauczaniu stacjonarnym” – przemawiał Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty.

„Możemy Państwu podziękować, za Waszą pracę, zaangażowanie, za to że dbacie o nowe pokolenia Polaków, bo co roku wypuszczacie przecież nowych absolwentów. Na pewno już setki, jak nie tysiące absolwentów opuściło szkołę. Wasze sukcesy nie mierzy się w tym momencie. Na to trzeba poczekać, czasami dłużej, czasami krócej, ale miejmy tę świadomość, że ta młodzież, którą wypuścimy za kilka lat będzie nauczycielami, starostami, może kuratorem się ktoś trafi. Dbajmy o te szkoły, starajmy się i róbmy co możemy, by ta młodzież nasza była bardzo dobrze wychowana” – mówił do pedagogów starosta konecki Grzegorz Piec.

Następnie naczelnik Krzysztof Stachera zaprosił na środek głównych bohaterów dnia – nagradzanych nauczycieli. Przedstawiciele powiatu wręczyli Nagrody Starosty Koneckiego dla 16 pedagogów oraz 7 dyrektorów placówek. Ewa Młynarczyk-Wróbel z I LO w Końskich i z Grażyna Zbroja z ZSP 3 Końskie otrzymał z rąk kuratora nagrodę Prezydenta RP, Elżbieta Piotrowska z II LO nagrodę Ministra Edukacji, a Dorota Kosierkiewicz z ZSP w Stąporkowie, Łukasz Misztal z ZSP 2 Końskie oraz Adam Pancer z II LO nagrodę Kuratora Oświaty.

Dla wszystkich pracowników oświaty część artystyczną złożoną z humorystycznych scenek oraz pięknych prezentacji muzycznych przygotowała młodzież z „Nowego Ogólniaka”.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały przyznane Nagrody Starosty Koneckiego dla następujących nauczycieli:
1. Ewa Kuzak – I LO w Końskich,
2. Jolanta Duda – I LO w Końskich,
3. Anna Janus – II LO w Końskich,
4. Ewa Król-Zmieniecka – II LO w Końskich,
5. Joanna Fornal – II LO w Końskich,
6. Urszula Krzywkowska – ZSP Nr 1 w Końskich,
7. Michał Myszkowski – ZSP Nr 1 w Końskich,
8. Małgorzata Makuch – ZSP Nr 2 w Końskich,
9. Artur Ciszek – ZSP Nr 2 w Końskich,
10. Jolanta Durlik – ZSP Nr 3 w Końskich,
11. Agnieszka Andrychiewicz – ZSP Nr 3 w Końskich,
12. Marzena Maleszak – ZSP w Stąporkowie,
13. Marzena Nowak – SOSW w Baryczy,
14. Zdzisława Sapieja – SOSW w Baryczy,
15. Anna Dziduch – Poradnia PP w Końskich,
16. Dorota Pałgan – I LO w Końskich.

Przyznano także nagrody dla dyrektorów:
1. Wojciech Jasnos – dyrektor I LO w Końskich,
2. Beata Salata – dyrektor II LO w Końskich,
3. Beata Jakubowska – dyrektor ZSP nr 1 w Końskich,
4. Beata Fidor – dyrektor ZSP nr 3 w Końskich,
5. Hanna Rzepka – dyrektor ZSP w Stąporkowie,
6. Jan Słuszniak – dyrektor SOSW w Baryczy,
7. Ewa Ostrowska – dyrektor Bursy Szkolnej w Końskich,

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 31 sierpnia 2021 r. o nadaniu odznaczeń Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2020 r. poz. 138), na wniosek Ministra Edukacji i Nauki, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczeni zostają:

Młynarczyk – Wróbel Ewa Janina nauczyciel I Liceum  Ogólnokształcące w Końskich: Medal Srebrny za Długoletnią Służbę
Zbroja Grażyna nauczyciel Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich: Medal Srebrny za Długoletnią Służbę

Postanowieniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 9 lipca 2021 r. za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli „Medalem Komisji Edukacji Narodowej” odznaczona zostaje:

Piotrowska Elżbieta, główny księgowy, II Liceum Ogólnokształcące w Końskich

Decyzją Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dnia 20 września 2021 r. za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrody otrzymują:

Kosierkiewicz Dorota, Nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie.
Misztal Łukasz,  Nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich
Pancer Adam Nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Powiat uhonorował nauczycieli z okazji święta edukacji [wideo, zdjęcia]

 1. Co za straszna Prl-owska tradycja,dla czego inne zawody nie są nagradzane w swoje święto??
  Co takiego ponad przeciętnego zrobili że są nagradzani??
  Za co??
  Za to że wykonują swoją pracę??
  KOMUNA I TYLE
  Dlaczego Pani w Biedronce co pracuje na kasie nie dostanie medalu w dzień sprzedawcy ??
  Czy to jest normalne ??
  Za swoją pracę pobierają wynagrodzenie jak każdy,acz kolwiek nie każdy ma luxus pracować 20,30 godzi tygodniowo i mieć tyle wolnego co oni ,o rocznym urlopie nie wspomnę,Do roboty niech się biorą a nie medale i nagrody w głowie ,a dzieci coraz więcej zadawane do domu mają.

 2. A ja powiem tak… Nauczyciel to pierwszy dorosły poza rodzicami, do torebki należałby nauczyć dzieci szacunku, brak szacunku do nauczycieli przekłada się na brak szacunku do innych ludzi. Abstrachujac od nagród i rangi jaka się temu przypisuje, w komentarzach i ocenach należałby się szacunek jak każdemu…. Każdy może zostać nauczycielem i korzystać z tych przywilejów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *