REKLAMA

Powiat zaprasza na Piknik Niepodległościowy [wideo]

W poniedziałek 11 listopada władze powiatu koneckiego zapraszają do wzięcia udziału w obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod Starostwem Powiatowym w Końskich przy ulicy Staszica odbędzie się specjalny piknik. 

REKLAMA

O godzinie 12:15 w Kolegiacie św. Mikołaja będzie miała miejsce uroczysta msza święta. Po niej uczestnicy pikniku przemaszerują ulicami Piłsudskiego, Warszawską i Stanisława Staszica pod Starostwo Powiatowe w Końskich, gdzie o 14:00 ma rozpocząć się Niepodległościowy Piknik –„Zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu na 11 listopada. Rozpoczyna się to wszystko mszą świętą w Kolegiacie o 12:15 […] W budynku Starostwa gdzie jest serce powiatu koneckiego rozpocznie się piknik. Wiele atrakcji: śpiewy, będą jednostki wojskowe z Kielc z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, z Wojsk Obrony Terytorialnej, one wystawią namioty, gdzie będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy, będzie pokazana nasza grupa rekonstrukcyjna z Maleńca. Na sam koniec głównie dla młodzieży koneckiej przewidziany jest nietypowy koncert rapera Tadeusza Polkowskiego. To raper, który śpiewa pieśni niepodległościowe, również o Żołnierzach Wyklętych i myślę, że to fajnie wklei się w to wydarzenie” – zaprasza Grzegorz Piec, starosta konecki.

Podczas pikniku wystąpi też między innymi Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Końskich oraz Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego. Plan godzinowy całego wydarzenia publikujemy TUTAJ.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *