REKLAMA

Powiat złoży wnioski o kolejne dofinansowania przebudowy dróg

Dziś odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Koneckiego w trybie zdalnym. Radni wprowadzili zmiany w budżecie na 2020 rok oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2026. Powiat stara się o kolejne dofinansowania do przebudowy dróg powiatowych.

REKLAMA

Podczas zdalnej sesji radni powiatowi zadecydowali o złożeniu wniosku o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla trzech kolejnych projektów drogowych. Wiemy, że powiat chce wyremontować 670 metrów jezdni w gminie Końskie na drodze relacji Koliszowy – Bedlno – Kopaniny – Radomek (szacowana wartość inwestycji – około 320 tysięcy złotych),  550-metrowy odcinek jezdni w gminie Ruda Maleniecka na drodze relacji Ruda Maleniecka – Młotkowice – Lipa – Jakimowice (szacowana wartość – około 270 tysięcy) oraz dwa odcinki o łącznej wartości ponad 1,3 kilometra w gminie Fałków na drodze relacji Fałków – Pląskowice – Dąbrowa – Rudzisko (szacowana wartość – nieco ponad 830 tysięcy).

REKLAMA

Ponadto radni zabezpieczyli środki na wkład własny konieczny do uzyskania dofinansowania na termomodernizację Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3.  Jest to kwota ponad półtora miliona złotych, a całkowity koszt inwestycji szacuje się na 5 milionów.

Podczas sesji zadecydowano również o przesunięciach w budżecie na 2020 rok. Efektem tych działań jest zmniejszenie planowanego deficytu o niemal 1,2 miliona złotych. Obecnie szacuje się go na ponad 3,7 miliona.

Obrady odbyły się w trybie zdalnym ze względu na zwiększony przyrost zakażeń koronawirusem w powiecie w ciągu ostatniego tygodnia. Przypominamy, że Starostwo Powiatowe w Końskich także nie przyjmuje już interesantów bezpośrednio, obsługa odbywa się telefonicznie oraz mailowo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *