REKLAMA

Powiatowe obchody Święta Niepodległości odwołane

W ramach tegorocznych, skromniejszych niż zwykle z uwagi na pandemię obchodów Święta Niepodległości w powiecie koneckim miało nastąpić uroczyste poświęcenie tablicy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty odnalezionej w ścianie internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy. Ze względu na wysoki przyrost zakażeń w kraju wydarzenie zostało odwołane.

REKLAMA

Podczas spotkania komitetu organizacyjnego 24 października ustalono, że uroczystości odbędą się we wtorek 10 listopada na placu przy budynku internatu SOSW w Baryczy. Ich rozpoczęcie przewidziano na godzinę 11. Wydarzenie miał rozpocząć sygnał trąbki na zbiórkę w wykonaniu Kuby Kowalskiego – trębacza środowiska kombatantów, po czym miałyby zostać wprowadzone poczty sztandarowe i nastąpiłoby odśpiewanie hymnu Polski.

REKLAMA

Uczestnicy mieli usłyszeć historię tablicy oraz 74 GPP, po czym zostałaby ona poświęcona przy muzyce Kuby Kowalskiego. Program artystyczny przygotowywali także podopieczni SOSW w Baryczy. Pod tablicą miały być złożone wieńce i znicze.

Początkowo planowano, by ograniczyć wydarzenie do minimum osób – zrezygnować z trębacza i występów uczniów. Jednak ze względu na zainteresowanie środowisk kombatanckich związanych z 74 pułkiem piechoty oraz rodzinami niegdyś należących do niego żołnierzy podjęto decyzję o przełożeniu uroczystości związanych z tablicą i o odwołaniu środowych obchodów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *