REKLAMA

Powiatówki w gminie Stąporków do remontu! [zdjęcia]

Rozpoczęły się już prace przy przebudowie odcinka drogi powiatowej od torów kolejowych przy ulicy Miłej w Stąporkowie w kierunku Wąglowa. To nie jedyna droga powiatowa, która w najbliższych miesiącach będzie remontowana na terenie gminy Stąporków. 

REKLAMA

Cały wyremontowany odcinek od torów w kierunku Wąglowa będzie miał długość 970 metrów. Inwestycja będzie kosztowała blisko 440 tysięcy zł, w tym udział Gminy Stąporków to prawie 220 tysięcy zł –„W tym roku dzięki dobrej współpracy z Zarządem Powiatu wyremontujemy jeszcze blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej od Krasnej w kierunku Serbinowa oraz dokładnie 754 metry drogi od Koziej Woli w kierunku Smarkowa. Gmina zabezpieczyła na trzy powyższe inwestycje ponad 1 mln zł. Po przetargu dofinansowanie wyniosło blisko 700 tysięcy zł” – informuje Dorota Łukomska, burmistrz miasta i gminy Stąporków.

REKLAMA

Na rok 2020 zaplanowano przebudowę trzech odcinków „powiatówek”, w kosztach których będzie miała udział gmina. Łącznie zostanie wyremontowane 3,5 km dróg na trasie Stąporków – Mniów. Chodzi o odcinki:
– od drogi krajowej nr 42 do skrzyżowania z drogą Stąporków – Świerczów
– od Gosania do Krasnej
– od odcinka przebudowanego w 2019 roku do granicy gminy i powiatu.

Ogólny koszt szacunkowy to ponad 2,7 mln zł. Powiat będzie starał się o dofinansowanie 80% wartości zadania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Powiatówki w gminie Stąporków do remontu! [zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *