REKLAMA

Powiatowy Dzień Niepodległości w Końskich

W ostatnich latach mieszkańcy Końskich uczestniczyli w wydarzeniach związanych ze Świętem Niepodległości, które były organizowane przez gminę Końskie. Tym razem wszyscy będą mogli wziąć udział również w Powiatowym Dniu Niepodległości, który przygotowało Starostwo Powiatowe. 

REKLAMA

Punktem wspólnym obu wydarzeń – gminnego i powiatowego będzie msza święta w kolegiacie pw. św. Mikołaja w Końskich o godz. 12.15. Następnie o 13.45 uczestnicy przemaszerują ulicami Piłsudskiego, Warszawskiej i Stanisława Staszica przed budynek Starostwa Powiatowego. O godz. 14.00 nastąpi oficjalne otwarcie Powiatowego Dnia Niepodległości: ceremonia wciągnięcia flagi państwowej na maszt, wspólne odśpiewanie hymnu i powitanie przybyłych przez starostę. W trakcie wydarzenia wystąpi chór Szkoły Muzycznej w Końskich oraz młodzież z II LO w Końskich. Organizatorzy zaprezentują stoiska promocyjne i przygotowane ekspozycje, m.in Muzeum Techniki Wojskowej w Markach oraz przedstawią i nagrodzą laureatów konkursu historycznego „Na drogach do niepodległości”. Pokaz da grupa rekonstrukcyjna z Maleńca. O godz. 15.10 wystąpi raper „Tadek” Tadeusz Polkowski.

REKLAMA

REKLAMA

One thought on “Powiatowy Dzień Niepodległości w Końskich

  1. […] Podczas pikniku wystąpi też między innymi Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Końskich oraz Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego. Plan godzinowy całego wydarzenia publikujemy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *