REKLAMA

Powiaty dostaną środki na szczepienia. To dla nich wyzwanie

Przyznanie dodatkowych pieniędzy z funduszy unijnych dla świętokrzyskich powiatów, realizujących projekty „antycovidowe”, zadeklarowała wczoraj podczas videokonferencji ze starostami Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik.

REKLAMA

„Po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej na przesunięcie pieniędzy z innych działań Regionalnego Programu Operacyjnego, dostaliśmy możliwość sfinansowania mieszkańcom naszego regionu szczepień przeciwko grypie” – poinformowała pani Wicemarszałek. – „Dlatego proponujemy naszym starostwom rozszerzenie projektów, skierowanych na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa, właśnie o tego typu przedsięwzięcie” – tłumaczy Janik.
Do rozdysponowania jest około 2,2 mln zł, co oznacza możliwość zaszczepienia 30 tysięcy mieszkańców regionu. – „Mam nadzieję, że starostowie skorzystają z możliwości uruchomienia programu szczepień; w opinii środowisk medycznych jest to działanie, które pomoże uniknąć masowych zachorowań na grypę, a tym samym – pomóc w diagnozowaniu zakażeń koronawirusem” – powiedziała Renata Janik. – „Biorąc pod uwagę trwający już „sezon szczepień” musimy jednak działać bardzo szybko, dlatego przed powiatami trudne wyzwanie, ale z pewnością warte podjęcia, bo dotyczące zdrowia mieszkańców” – dodaje zarządzająca województwem.

REKLAMA

Realizowane przez wszystkie powiaty woj. świętokrzyskiego projekty „antycovidowe” przewidują m. in. zakupy sprzętu ochronnego i materiałów dezynfekcyjnych dla szpitali, placówek medycznych, służb mundurowych, pracowników administracji itp. Jak poinformowała Dyrektor Departamentu Wdrażania EFS, Katarzyna Kubicka, działania projektowe muszą się zakończyć do końca bieżącego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Powiaty dostaną środki na szczepienia. To dla nich wyzwanie

  1. Propozycja: najpierw pracownicy służby zdrowia, sanepid, skarbówka, pracownicy banków, policja i straż miejska, pracownicy biurowi powiatu i gmin, nauczyciele, a jak zostanie to niech się szczepią od nowa i tak do skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *