REKLAMA

Powróciła KLF! Kareta Asów pierwszym liderem [wideo, zdjęcia]

W 2002 roku na sportowej mapie Konecczyzny zaistniały amatorskie turnieje międzyzakładowe. To był początek zorganizowanej piłki nożnej dla amatorów z terenu Końskich i okolic. Potem rozgrywki przechodziły wiele transformacji – poprzez Konecką Ligę Firm stały się obecnie Konecką Ligą Futbolu. W niedzielę po długiej pandemicznej przerwie piłkarze amatorzy ponownie wybiegli na Orlik w Końskich. 

REKLAMA

„Wznowiliśmy dziś rozgrywki Koneckiej Ligi Futbolu. Imprezy już cyklicznej z długoletnią historią. Stale wpisanej w futbolową mapę Końskich. Jest siedem drużyn, siedem kolejek, połowa wiosną i połowa jesienią”  – mówi nam Marcin Michalczyk, organizator ligi z ramienia Stowarzyszenia Sportowego Fair Play.

W otwarciu zawodów udział brał zastępca burmistrza Końskich Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Wspólne zdjecie uczestników Koneckiej Ligi Futbolu 2021

Po pierwszych meczach liderem została Kareta Asów, w szeregach której brylował Rafał Śledź. Debiutujący w rozgrywkach team FC Skurcz wykazywał się, szczególnie w pierwszej połowie pojedynku z TKN Bands. Imponowali dobrą organizacją gry i zgraniem. Ukoronowaniem dobrej postawy była bramka zdobyta na początku drugiej części gry przez Mateusza Berusa. Goście jednak nie poszli za ciosem, za to przebudzili się piłkarze TKN- u , którzy wygrali za sprawą niezawodnego Mateusza Młodzińskiego. Tym samym przedłużyli oni swoją znakomitą passę: po dwóch wygranych turniejach, teraz pokonali naprawdę silnego rywala w Koneckiej Lidze Futbolu.

FC TKN na boiskach KLF

Zawodnicy biorący udział w pierwszej kolejce ponad sportową rywalizację przekładali fakt, że w końcu mają możliwość na regularną grę -„Motywacje są bardzo proste: po tak długiej przerwie każdy ma chęć na jakąś aktywność fizyczną. Czasami jest to tenis, czasami siatkówka plażowa, a teraz po długiej przerwie wróciliśmy do piłki nożnej. Jak się gra? Ciężko. Widać, że ta przerwa dała nam się we znaki i póki co efekt jest poniżej naszych oczekiwań” – mówi nam Piotr Deperas z zespołu Small Town Boys.

1 kolejka – wyniki
Small Town Boys – Kareta Asów 2 – 9 (0 – 4)
Bramki: STB – Dziuba, P. Deperas; Kareta – Śledź 3, Grzegorczyk 3, Majewski, Janus, Chendoszko

Kareta Asów – Dream Team 5 – 2 (2 – 0)
Bramki: Kareta – Śledź 2, Chendoszko 2, Janus; DT – Paszyński, Chmielewski

TKN Bands – FC Skurcz 2 : 1
Bramki: TKN – Młodziński 2; FC Skurcz – Berus

Pauzowali: Czarodzieje. 

Następna kolejka za tydzień.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *