REKLAMA

Powstaje gazociąg w Rogówku. Wkrótce mieszkańcy będą z niego korzystać [wideo, zdjęcia]

Trwa budowa nitki gazociągu w sołectwie Rogówek w gminie Gowarczów. Inwestycja zmierza już ku końcowi, a my prezentujemy, jak przebiegają prace.

REKLAMA

„Jesteśmy na etapie dalszego gazyfikowania gminy Gowarczów. W tej chwili będzie zgazyfikowane sołectwo Rogówek, jest to odcinek o długości około 2 kilometrów. Termin realizacji jest do końca kwietnia. Mieszkańcy długo wyczekiwali na tę inwestycję, ponieważ dużo osób chce korzystać z gazu. Sieć za chwilę powstanie, mieszkańcy będą się mogli do niej przyłączyć, a w ślad za tym idzie ochrona środowiska, bo dużo osób chce korzystać z ogrzewania gazowego” – informuje nas wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Całość inwestycji realizuje Polska Spółka Gazownictwa, co oznacza, że budowa gazociągu nie obciąża gminnego budżetu. –„Z naszej strony to tylko zabieganie, żeby gazyfikować dalszą część gminy” – dodaje wójt Gowarczowa.

Jak dotąd w gminie zgazyfikowane są miejscowości Gowarczów, Bębnów, Komaszyce, Miłaków i Morzywół. Wójt jednak liczy, że budowa kolejnych nitek gazociągu w gminie Gowarczów nie będzie ustępować. Kolejnym sołectwem, jakie zostanie zgazyfikowane najprawdopodobniej będzie Brzeźnica.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *