REKLAMA

Powstaje teledysk Rap Lokal II! [wideo, zdjęcia]

W tym tygodniu w Końskich oraz Wiośnie trwały nagrania do teledysku tegorocznej akcji Rap Lokal. Przypomnijmy, że projekt ten, w uproszczeniu, polega na stworzeniu przez lokalnych artystów piosenki, a potem teledysku w celu wypromowania miejscowości i pomocy potrzebującym. Na skwerku w centrum miasta spotkali się raperzy, hip-hopowcy oraz osoby, które chciały pojawić się na nagraniu jako statyści.

REKLAMA

Pojawiliśmy się z naszą kamerą za kulisami tworzenia drugiej już, w naszym mieście, edycji Rap Lokalu. Nagrania trwały dwa dni, a pierwszy z nich zebrał organizatorów w ZDZ w Końskich, gdzie wykonali pierwsze nagrania do fabuły klipu. Twórcą idei Rap Lokalu jest Krzysztof „ESTE” Łyszkowski, który zapoczątkował ją trzy lata temu w Pabianicach. „Miał to być koncert zrzeszający lokalnych artystów i promujący region pabianicki. Przeistoczyło się to w akcję charytatywną, zbieraliśmy pieniądze na Łukasza Milera, no i z tego powstało już siedem edycji w Pabianicach, druga edycja w Końskich i w Bełchatowie. Teraz dochodzą też nowe miasta: Jarocin, Chorzów, także działamy” – opowiadał o całej akcji ESTE.

REKLAMA

Konecka edycja organizowana jest przez Grzegorza „Kovaleffsky’ego” Kowalewskiego. Jaki był tegoroczny cel zbiórki pieniędzy i z czego wynikał?

„Zbieraliśmy rok temu na studio nagrań w domu dziecka w Stąporkowie. Został sprzęt kupiony, wszystko zostało kupione, aczkolwiek niestety nie było tam za dużego zainteresowania jeśli chodzi o użytkowanie tego sprzętu, więc dogadaliśmy się w tym roku z panią dyrektor z domu dziecka, że przekażemy ten sprzęt na jednostkę MONAR w Stąporkowie i dokupimy z tegorocznych zebranych pieniędzy jeszcze jakieś instrumenty, ewentualnie jakiś dodatkowy sprzęt” – opowiadał nam Kovaleffsky.

Drugi dzień pracy nad klipem był naprawdę wymagający dla artystów. Działali oni już od 13:00 w centrum Końskich. To tam przez kilka godzin można było słyszeć utwór tegorocznej edycji akcji. Wieczorem grupa przeniosła się na domówkę do Wiosny w gminie Radoszyce, gdzie nagrywane były najbardziej efektowne elementy teledysku. W iście imprezowej atmosferze artyści spędzili wiele godzin, ale wysiłki mogli sobie wynagrodzić relaksem podczas nocnej domówki.

A kiedy będziemy mogli zobaczyć efekty tegorocznych nagrań? Na to pytanie znamy już odpowiedź! Klip pojawi się już we wrześniu i promować będzie imprezę, która odbędzie się 16 listopada w Bistro Krakowska, przy dawnym Domu Nauczyciela w Końskich.

„W tym roku będzie impreza zamknięta, będzie impreza płatna. Będziemy sprzedawać wcześniej opaski, które będą równoznaczne z biletem, który będzie upoważniał na wstęp na pięć imprez w sumie, bo na dobrą sprawę robimy pięć imprez w tym roku. Robimy je w Pabianicach, w Końskich, Bełchatowie, Chorzowie i w Jarocinie, więc jeśli ktoś ma ochotę, to wbijajcie na wszystkie. Nie wiem jeszcze ile będzie wjazd, ile będzie opaska kosztować, ale szykujemy też jakieś atrakcje, być może jakiś stand up, jakiś kabaret, coś za dnia, żeby zrobić po prostu całodniowy event w Bistro Krakowskiej, nie tylko imprezę hip-hopową wieczorem, ale też coś dla każdego w ciągu dnia” – opowiadał organizator akcji w Końskich.

Zapraszamy do obejrzenia wideo i zdjęć z making ofu teledysku Rap Lokal II.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *