REKLAMA

Powstała darmowa aplikacja dla grzybiarzy

Lasy Państwowe udostępniły bezpłatną aplikację na smartfona Mobilny Bank Danych o Lasach, w skrócie mBDL. Warto by każdy amator grzybobrania i wycieczek po lesie, ją pobrał.

REKLAMA

REKLAMA

Aplikacja Mobilny Bank Danych o Lasach umożliwia dostęp do aktualnych map lasów na smartfonach i tabletach. Dodatkowo posiada funkcję zapisywania punktu z lokalizacji GPS, zapis trasy oraz prostą nawigację, dzięki której zostaniemy pokierowani do punktu wyjścia. Może służyć grzybiarzom i osobom wybierającym się na zwiedzanie lasu, aby w nim nie błądzić. Jest bezpłatna, można ją pobrać za pomocą linków: pierwszydrugi.

Dzięki instalacji zyskujemy dostęp do map tradycyjnych, ale też drzewostanowych, form własności, siedlisk leśnych, zbiorowisk roślinnych, mapy łowieckiej, turystycznej, zagrożenia pożarowego i informacji o czasowych zakazach wstępu do lasu i innych.

Idąc do lasu, oprócz aplikacji warto mieć też zdrowy rozsądek, a więc nie chodzić tam przed wieczorem, samotnie. Trzeba zawsze mieć naładowany telefon. Dobrze jest ubierać się w odzież w neonowych kolorach, aby być bardziej widocznym. Wybierając się w towarzystwie trzeba pilnować, aby drugą osobę mieć w polu widzenia i stosować wyraźne znaczniki drogi powrotnej. Nie należy oddalać się bardzo od pojazdów, ścieżek, czy torów. W każdym razie, należy mierzyć siły na zamiary i liczyć się, że możemy być zmęczeni czy głodni, brać pod uwagę stan zdrowia uczestników wycieczki, wiek, kondycję. Nie należy przeceniać swojej znajomości terenu i orientacji. Jeżeli ktoś z naszych znajomych prawdopodobnie zgubił się i nie wraca, nie zwlekajmy z powiadomieniem służb.

 

REKLAMA

One thought on “Powstała darmowa aplikacja dla grzybiarzy

  1. […] Przypominamy, że istnieje darmowa aplikacja dla turystów i grzybiarzy z mapami lasów, która pomaga poruszać się bezpiecznie po lesie. Tutaj więcej informacji. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *