REKLAMA

Powstało Centrum Logistyczne Końskie. Uchodźcy mogą z niego korzystać jak ze sklepu [wideo, zdjęcia]

Unikatowe w skali całego kraju centrum logistyczne z produktami przeznaczonymi dla uchodźców wojennych z Ukrainy powstało w Modliszewicach. Innowacyjny jest przede wszystkim sposób dystrybucji produktów – potrzebujący po prostu wybiera je w specjalnej aplikacji lub na stronie internetowej https://www.clkonskie.pl/, a urzędnicy z Końskich mu je dowożą. 

REKLAMA

Magazyn ulokowano w dawnej strażnicy OSP w Modliszewicach Druhowie z tej jednostki są też głównymi koordynatorami pomocy. Dary pochodzą z całego świata. Wielki transport  dotarł choćby w czwartek z Wielkiej Brytanii. Magazyn z tego typu systemem dystrybucji jest unikatem w skali całego kraju.

Uchodźca przebywający w naszym regionie w aplikacji lub na stronie internetowej https://www.clkonskie.pl/ wybiera produkty, wpisuje swoje dane osobowe, wskazuje w której lokacji jest – czy to w ośrodku w Sielpi, czy np. w Modliszewicach. Następnie przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Końskich zawożą zamówione produkty do potrzebującej osoby.

REKLAMA

W samym centrum logistycznym cały czas pracują wolontariusze. Przyjmują tam dary, segregują je i wydają do rozdysponowania. Produkty przyjeżdżają z różnych miejsc, ale mogą je przynosić także mieszkańcy naszego regionu. Potrzebna jest przede wszystkim żywność, ale i środki higieniczne.

Przy pierwszym wielkim transporcie z Wielkiej Brytanii pomagali między innymi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewicach, członkowie Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie, mnóstwo mieszkańców, osób prywatnych, uczniowie ZDZ Końskie, czy nawet wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Obecne były także brytyjskie wolontariuszki

Centrum Logistyczne ma działać dopóty dopóki uchodźcy będą potrzebować różnych produktów i ma skupiać się głównie na osobach przybywających z Ukrainy na Konecczyznę.

Zdjęcia:

REKLAMA

9 thoughts on “Powstało Centrum Logistyczne Końskie. Uchodźcy mogą z niego korzystać jak ze sklepu [wideo, zdjęcia]

 1. Krystyna pisze:

  Dlaczego nie w Sielpi gdzie jest największa grupa uchodźców. PSS chętnie udostępniłby lokal.

 2. M pisze:

  Tkn24 nie pisze o tym, co się dzieje, ale o tym, o czym chce by wiedziano, czyli: chwalba różnych służb i instytucji.
  A tymczasem posłowie mogą mieszkańcom odebrać budżety obywatelskie – zgodnie z planami PiS samorządy mogłyby zawieszać te środki oraz wykonanie już realizowanych zadań i przeznaczać na organizowanie pomocy dla Ukrainy. W Końskich to jest 300 tys. zł na ten rok. Z tych środków realizowane są zapotrzebowania mieszkańców np. place zabaw, remonty ulic, dowolne projekty ODDOLNIE zgłaszane przez mieszkańców. Tkn24 nie pokusi się by popytać w temacie na co się zanosi, zamiast tego jeździ po imprezach.

 3. Konecczanka pisze:

  „Unikatowe w skali całego kraju…”
  Bez komentarza

 4. Krystyna pisze:

  Na clkonskie.pl same polskie produkty… Gdzie te dary z Wielkiej Brytanii?

 5. Dudu pisze:

  Pis zabierał pracującym aby dawać bezrobotnym, teraz zabiera wszystkim aby dawać uchodźcą. Uchodźcy z czasem będą jako bezrobotni na zasiłkach i 500+. Dudu powiedział aby nie brać 500+ jak ktoś nie musi bo budżet nie ogarnia takich zasiłków jakie dał Pis, a teraz dla każdego uchodźcy 500+ i zasiłek. Brawo złodzieje z Pisu 🙂

 6. waldek pisze:

  Dudu , nie bierz juz wiecej tego co bierzesz , dla twojego dobra….inteligencją nie grzeszysz , o ile to pojecie jest ci w ogóle znana.

 7. Adam pisze:

  Gdzie są dary z Wielkiej Brytanii? Dotarły w czwartek i nic nie ma na na stronie centrum logistycznego…

 8. Kamil pisze:

  „ Magazyn z tego typu systemem dystrybucji jest unikatem w skali całego kraju”…. No i system dystrybucji nie działa. Jak wszystko za co zabiorą się koneccy „włodarze”.

 9. Sebi pisze:

  To centrum , to jakaś kpina. Nie ma większości z zamawianych artykułów. Gdzie te dary z poza Polski? Może warto byłoby aktualizować dostępność produktów w sklepie i poinformować kiedy będą dzielone dary spoza Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *