REKLAMA

Powstało proekologiczne ‚Stowarzyszenie Umarłej Odzieży’

Licealistki z powiatu koneckiego stworzyły projekt o nazwie „Stowarzyszenie Umarłej Odzieży” w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Grupa chce zachęcać społeczeństwo do noszenia ubrań „z drugiego obiegu”.

REKLAMA

Stowarzyszenie Umarłej Odzieży jest kampanią, mającą na celu promowanie oraz edukację na temat handlu odzieżą z tzw. second-handów. Założone zostało ono przez uczennice koneckich szkół średnich: Elizę Szcześniak, Natalię Kubałę, Julię Janiszewską, Karolinę Borowiec, Kingę Dębowską i Małgorzatę Mączkę. W swoich postach i infografikach publikowanych na stronie Facebook’owej twórcy przybliżają temat ekologicznego podejścia do swojego ubioru. Pojawiają się choćby informacje na temat różnych tkanin czy pomysły na wykorzystanie starej odzieży.

REKLAMA

– „Działamy w celu ograniczenia konsumpcjonizmu przez promowanie kupowania odzieży z drugiej ręki oraz efektywne i ekologicznie zarządzanie swoją szafą. Informacje przekazujemy w formie krótkich spotów kampanii, infografik, poradników, wideo-esejów oraz innych środków przekazu medialnego” – informują licealistki.

„Stowarzyszenie Umarłej Odzieży” znajdziecie Państwo na Facebook’u, Instagramie, YouTube czy Tik-Toku. Założycielki zapowiadają powstanie spotu wideo na temat swojej działalności.

Wśród celów grupy znajdują się:

– Edukacja i poszerzenie wiedzy na temat sprzedaży odzieży z drugiego obiegu,
– Możliwość poszerzenia swoich zainteresowań w kwestii dbania o środowisko i produkcji ubrań fair-trade,
– Wykreowanie w młodzieży szacunku do dóbr materialnych i świadomości społecznej,
– Pomoc w zorganizowaniu swojej szafy i w podejmowaniu etycznych wyborów konsumpcyjnych dotyczących odzieży.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *