REKLAMA

Powstały świetlice w Fałkowie i Czermnie

Dzięki gigantycznemu dofinansowaniu uzyskanemu pod koniec ubiegłego roku w gminie Fałków utworzone i wyposażone zostały dwie świetlice środowiskowe – jedna w Fałkowie, a druga w Czermnie. Dzięki nim dzieci mogą uczestniczyć w rozmaitych zajęciach rozrywkowych oraz edukacyjnych.

REKLAMA

Pod koniec ubiegłego roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Fałkowie podpisał z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego umowę o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2019-2020 i od grudnia 2019 roku przystąpił do realizacji projektu pt. „Świetlice środowiskowe w Gminie Fałków”.

REKLAMA

W ramach projektu zostały utworzone i wyposażone dwie świetlice środowiskowe działające przy szkołach podstawowych w Fałkowie i w Czermnie. Wsparciem zostało objętych łącznie 40 dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Świetlice działają od poniedziałku do piątku w godzinach od 13 do 17 – niestety z uwagi na epidemię ich działanie na ten moment zostało ograniczone.

Całkowita wartość projektu to niemal 260 tysięcy złotych, a znaczna część jego realizacji to dofinansowanie wynoszące około 240 tysięcy.

W ramach działania świetlic dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z: psychologiem, logopedą, w warsztatach klubu EKO, zajęciach językowo-teatralnych, zajęciach ruchowych oraz w treningu koncentracji i relaksacji. Uczestnicy zajęć zapewniony mają również posiłek

Zdjęcia (Urząd Marszałkowski Woj. Świętokrzyskiego, gmina Fałków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *