REKLAMA

Powstaną nowe drogi w gminie Końskie oraz parking przy szpitalu!

W gminie Końskie rozstrzygnięto przetargi na siedem inwestycji drogowych w ramach dofinansowań z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną drogi przy Osiedlu Niepodległości, odcinek Wąsosz-Małachów oraz ulice: Źródlana, Browarna-Stadnicka, Polna-Krakowska oraz Warsztatowa. Wybudowany zostanie także długo wyczekiwany parking w okolicy szpitala im. św. Łukasza w Końskich.

REKLAMA

Jedną z bardziej wyczekiwanych inwestycji był parking w okolicy szpitala. Istniejące, bezpłatne miejsca parkingowe są tam niemal przez cały czas zajęte. Realizacja projektu to koszt w wysokości około 640 tysięcy złotych, z czego ponad 510 tysięcy pochodzi z dofinansowania. Wykonawcą zadania jest firma AGLET, a termin realizacji – 30 czerwiec.

REKLAMA

Już rozpoczęły się prace nad przebudową dróg przy Osiedlu Niepodległości, czyli ulice Niepodległości oraz 3 Maja. Projekt ma zostać zrealizowany do 31 lipca, natomiast koszt inwestycji to ponad 510 tysięcy złotych (z czego około 410 tysięcy złotych z dofinansowania). Realizacji zadania podjęła się firma DUKT.

Kolejną z dróg, która zostanie przebudowana jest odcinek Wąsosz-Małachów. Jest to inwestycja, na którą realizację gmina przeznaczyła niemal 330 tysięcy złotych, z czego ponad 260 tysięcy to dofinansowanie. Zadanie realizuje firma DUKT, a termin wykonania to 30 czerwiec.

Przebudowana zostanie także ulica Źródlana. Koszt inwestycji wynosi niemal 730 tysięcy złotych, a dofinansowanie na poziomie 60% to ponad 430 tysięcy. Wykonania zadania podjęła się firma Bakamex, a prace nad drogą już trwają.

Trzy ostatnie inwestycje drogowe w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych realizuje firma Kami. Są to odcinki dróg na ulicach: Browarna-Stadnicka (koszt realizacji – powyżej miliona złotych, dofinansowanie około 800 tysięcy), Polna-Krakowska (koszt – około 700 tysięcy złotych, dofinansowanie – ponad 560 tysięcy, tutaj prace już się rozpoczęły) oraz Warsztatowa (koszt – niemal 280 tysięcy złotych, dofinansowanie – ponad 220 tysięcy). Prace na niektórych odcinkach już trwają.

Ogólna wartość inwestycji to około 4,2 miliona złotych. Wartość dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych to 80% – niemal 3,4 miliona złotych.

Zdjęcia (gmina Końskie):

REKLAMA

One thought on “Powstaną nowe drogi w gminie Końskie oraz parking przy szpitalu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *