REKLAMA

Powstaną świetlice w Trzemosznej i Młynku Nieświńskim [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek 9 listopada w gminie Końskie otworzono oferty w przetargu na budowę świetlic wiejskich w Trzemosznej i Młynku Nieświńskim. Jest to już drugi przetarg, pierwszy nie doszedł do skutku ze względu na zbyt wysokie, oferowane ceny. Teraz najprawdopodobniej gmina Końskie wybierze wykonawcę i w ciągu roku mieszkańcy sołectw będą mogli korzystać z nowych obiektów.

REKLAMA

„Mieliśmy początkowo nadzieję, że uda się znacznie wcześniej ogłosić przetarg i go rozstrzygnąć, ale ze względów oczywistych, mianowicie pewnej niepewności finansowej co do możliwości budżetowych na początku tego okresu pandemicznego wstrzymaliśmy inwestycje, dla których nie mamy dofinansowania zewnętrznego. Teraz wiemy już, że nie będzie to tak dramatyczne w skutkach finansowych, jak można się było spodziewać. Traktujemy poważnie nasze zobowiązania budżetowe i stąd przetarg na budowę” – mówi nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Pierwszy przetarg na budowę świetlic w Trzemosznej i Młynku Nieświńskim rozstrzygnięty został w październiku. Oferty jednak przewyższały możliwości gminy Końskie. Burmistrz Krzysztof Obratański zwracał także uwagę na koneckich przedsiębiorców, którzy złożyli jedne z najdroższych propozycji.

REKLAMA

Budynek w Trzemosznej, który będzie wyremontowany i przebudowany na potrzeby świetlicy.

„Wtedy przetarg został unieważniony i ogłoszony ponownie. Dzisiaj mamy stan, w którym otwarcie ofert daje nadzieję na rozstrzygnięcie, ponieważ wszystkie oferty, a było ich dziesięć, są generalnie niższe niż te sprzed miesiąca. Te, które ostatecznie wydają się być dziś najbardziej prawdopodobnymi, jeżeli chodzi o wybór, dają możliwość zmieszczenia się w zapisach budżetowych, a różnica w stosunku do poprzednich ofert pozwala na to, żeby za te pieniądze świetlice jeszcze wyposażyć” – opowiada nam burmistrz Krzysztof Obratański.

Świetlica w Młynku Nieświńskim stanie nieopodal placu zabaw i altany.

Najkorzystniejsze oferty, jakie wystąpiły w drugim przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Usługowo – Remontowo – Budowlane z Kielc. Firma zaproponowała około 457 tysięcy złotych za budowę świetlicy w Trzemosznej, natomiast za tą w Młynku Nieświńskim – ponad 454 tysiące złotych. W przypadku ostatecznego wyboru wykonawcy oraz podpisania umowy budynki powstaną do końca października przyszłego roku.

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *