REKLAMA

Powstanie Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich

Zarząd Powiatu w Końskich podjął uchwałę o powołaniu Powiatowej Rady Gospodyń Wiejskich. Zebranie założycielskie odbędzie się 20 czerwca w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu.

REKLAMA

W środę (3 czerwca) Zarząd Powiatu Koneckiego na swoim posiedzeniu podjął uchwałę o powołaniu Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich. W jej skład będą wchodzić przedstawiciele poszczególnych kół działających w lokalnym środowisku (po jednym z każdego). Ukonstytuowanie powołanej Rady nastąpi 20 czerwca, podczas pierwszego zebrania zaplanowanego w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu.

REKLAMA

Rada będzie stanowić organ konsultacyjny, doradczy oraz inicjatywny dla starosty koneckiego, ma być również aktywnym forum w sprawach dotyczących mieszkańców wsi i wypełniać aspekty promocyjne.

Kandydaci na członków Rady mogą być zgłaszani przez działające na terenie powiatu koneckiego koła gospodyń wiejskich, które są wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Termin zgłoszeń upływa 12 czerwca o godz. 15.00.

Formularz zgłoszeniowy

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *