REKLAMA

Powszechne szczepienia. Wiemy gdzie w powiecie koneckim [wideo]

W najbliższych dniach w całym kraju mają ruszyć punkty powszechnych szczepień przeciw koronawirusowi. Rząd przewiduje utworzenie przynajmniej jednego takiego punktu w każdym powiecie. Wiemy już, że w powiecie koneckim zaplanowano uruchomienie trzech punktów, a w nich codziennie ma być aplikowane łącznie 600 dawek szczepionki. 

REKLAMA

Wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński poinformował nas, że gmina Końskie zadeklarowała użyczenie wszelkich obiektów użyteczności publicznej na powszechne szczepienia – hal sportowych, remiz, czy świetlic wiejskich. Wstępnie podczas konferencji z udziałem wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza i dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ Małgorzaty Kiebzak zdecydowano, że w powiecie koneckim punkty powstaną w trzech prywatnych przychodniach: Południowa, Rodzina i Zdrowie  –„Padły pewnego rodzaju ustalenia odnośnie ustalenia powszechnych punktów szczepień i w powiecie koneckim będą to trzy punkty zlokalizowane w mieście Końskie. Tutaj jeżeli chodzi o samo utworzenie tych punktów to będą to niepubliczne Ośrodki Zdrowia. Będzie to na ulicy Południowej, ulicy Armii Krajowej w ośrodku Rodzina oraz Ośrodek Zdrowia ‚Zdrowie’ przy ulicy Partyzantów. Jeżeli chodzi o dawkowanie to będą one miały 200 dawek dziennie. Prawdopodobnie ruszą one pod koniec kwietnia i na początku maja” – tłumaczy Marcin Wiaderny, zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

W najbliższych dniach mają więc ruszyć szczepienia nie tylko populacyjne w każdym z zadeklarowanych wcześniej ośrodków zdrowia, ale i powszechne. Prawdopodobnie na nie będą obowiązywać osobne zapisy -„Jeżeli chodzi o samo działanie to p. dyrektor stwierdziła, że będą zapisy telefoniczne bądź zapisy osobiste w tych punktach, które już działają” – tłumaczy Marcin Wiaderny.

O konkretnej dacie uruchomienia powszechnych szczepień na bieżąco informować będzie Rząd RP oraz jego służby w regionach.

REKLAMA

One thought on “Powszechne szczepienia. Wiemy gdzie w powiecie koneckim [wideo]

  1. Pingback: Punkt masowych szczepień w hali sportowej w Końskich | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *