REKLAMA

Pożar auta na drodze krajowej [zdjęcia, wideo]

Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru auta marki Mazda 6, do którego doszło dziś przed południem na drodze krajowej nr 74. 

REKLAMA

„Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar samochodu Mazda 6 stojącego na leśnej drodze przy DK 74. Pożar nie stwarzał zagrożenia dla innych pojazdów. Właściciel znajdował się poza pojazdem, który był całkowicie objęty pożarem. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się pojazd. Po opanowaniu pożaru zakręcono zawór zbiornika z gazem LPG.” – informuje Mariusz Czapelski z PSP Końskie.

W skutek zdarzenia nikt nie ucierpiał, kierowca zdążył opuścić samochód zanim ten stanął w płomieniach. Pojazd sprawdzono także kamerą termowizyjną oraz pod katem obecności gazów wybuchów. Nie stwierdzono ich obecności, tak jak i podwyższonych temperatur.

REKLAMA

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie w instalacji elektrycznej. Na miejscu pracowały: policja, PSP Końskie, OSP Miedzierza i OSP Kozów.

Zdjęcia (I. Łosiak):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *