REKLAMA

Pożar budynku gospodarczego w Bębnowie [zdjęcia]

W nocy z poniedziałku na wtorek w Bębnowie w gminie Gowarczów doszło do pożaru budynku gospodarczego. W środku znajdowała się butla z gazem, co stanowiło duże zagrożenie. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia. 

REKLAMA

Po godzinie 1.00 w nocy w Bębnowie doszło do pożaru kuchni letniskowej znajdującej się w wolnostojącym, murowanym budynku gospodarczym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostki JRG Końskie, pomieszczenie było w całości objęte ogniem. W akcji uczestniczyły też: OSP Bębnów i OSP Gowarczów. W chwili wybuchu pożaru wewnątrz kuchni przebywał dorosły mężczyzna, który niezwłocznie samodzielnie opuścił pomieszczenie i nie potrzebował pomocy medycznej.

REKLAMA

Przed przystąpieniem do działań została odłączona energia elektryczna do budynku. W rogu pomieszczenia znajdowała się butla gazowa 11kg propan-butan, z której zaworu wypalał się gaz otwartym płomieniem. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wewnątrz pomieszczenia oraz monitorowaniu wypalania się gazu z butli z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Pożarem objęte były nagromadzone w pomieszczeniu elementy wyposażenia wnętrza (kuchenka gazowa, łóżko, krzesła, meble) oraz stolarka okienna i drzwiowa. Po całkowitym wypaleniu się gazu butlę schłodzono oraz wyniesiono na zewnątrz budynku. Wszystkie nadpalone elementy wyrzucono oraz przelano wodą. Strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej dokonali pomiaru rozkładu temperatur pomieszczenia oraz butli. Kiedy okazało się, że nie są one podwyższone działania zakończono.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

Zdjęcia (OSP Bębnów):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *