REKLAMA

Pożar dwóch tirów na krzyżówkach rudzkich. Są ranni [wideo, zdjęcia]

O godzinie 5.00 w poniedziałek (08.05.2017) na skrzyżowaniu dróg krajowych 74 i 42 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Obie uległy spaleniu, wciąż trwają utrudnienia, a dwie osoby zostały zabrane do szpitala. 

REKLAMA

„Do zderzenia ciężarówek doszło o 5.00 rano. Od strony Końskich w kierunku Radomska jechał ciągnik siodłowy z naczepą tak zwanym cementowozem kierowany przez trzeźwego 37-latka. Mężczyzna nie zatrzymał się na znaku stop, wjechał na skrzyżowanie z drogą krajową 74 jednocześnie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu 52-latkowi, który kierował ciężarowego DAF-a podróżując od Łodzi do Kielc. W skutek tego doszło do zdarzenia, a następnie obie ciężarówki stanęły w płomieniach.” – poinformował nas sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Pojazdy doszczętnie się spaliły, a kierowcy z ogólnymi potłuczeniami, ale w stanie niezagrażającym życiu trafili do szpitala w Końskich. Na ten moment wciąż trwają utrudnienia w okolicach krzyżówek rudzkich na trasach nr 74 i 42. Najgorzej sytuacja ma się na drodze Końskie – Radomsko gdzie całkowicie zablokowany jest jeden pas ruchu.

REKLAMA

W akcji gaśniczej ciężarówek udział wzięło siedem zastępów Straży Pożarnej.

Zdjęcia (Maciej Oko, OSP KSRG Ruda Maleniecka):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *