REKLAMA

Pożar gospodarstwa w Wólce Zychowej. Zniszczone trzy budynki i auto [zdjęcia]

Dziś w środku nocy miał miejsce pożar zabudowań gospodarczych w Wólce Zychowej. Nikt nie poniósł obrażeń w wyniku zdarzenia, zniszczone zostało jednak mienie domowników. 

REKLAMA

„Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Niekłań. Po przeprowadzeniu rozpoznania strażacy stwierdzili rozwinięty pożar kompleksu budynków gospodarczych w zwartej zabudowie szeregowej: stodoła, obora, warsztat oraz wiata. Działania zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na palącą się stodołę oraz oborę. W chwili wybuchu pożaru żaden z mieszkańców posesji nie przebywał w ww. obiektach. Właściciel odłączył energię elektryczną przed przybyciem Straży Pożarnej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu JRG Końskie dowódca podtrzymał zamiar taktyczny poprzedniego KDR oraz polecił podać dodatkowe dwa prądy wody w natarciu na palący się warsztat wraz z wyposażeniem oraz samochód osobowy. Samochód osobowy posiadał instalację LPG – zbiornik na gaz znajdujący się w bagażniku auta nie był objęty pożarem. Zaopatrzenie wodne realizowano z hydrantu naziemnego. Z uwagi na niską wydajność sieci hydrantowej polecono zadysponować dodatkowe dwa samochody gaśnicze, by metodą dowożenia móc zapewnić ciągłość podawania środka gaśniczego. Równolegle z prowadzonymi działaniami oświetlono teren akcji oraz zakręcono butlę LPG w samochodzie osobowym. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO (ochrony dróg oddechowych). Po opanowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji obiektu. Samochód osobowy wyciągnięto na zewnątrz oraz dogaszono. Spalone elementy konstrukcyjne oraz wyposażenie budynków wyrzucono na zewnątrz oraz przelano prądem wody. Podczas działań stale monitorowany był rozkład temperatur przy użyciu kamery termowizyjnej, który sukcesywnie z czasem prowadzonych działań spadał do temperatury otoczenia. Na tym działania zakończono” – relacjonuje nam st. kpt. Mariusz Czapelski, rzecznik prasowy PSP Końskie.

REKLAMA

Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia, jednak zniszczone zostały trzy budynki gospodarcze wraz z dobudowaną wiatą, samochód osobowy i kilka maszyn pracujących w przydomowym tartaku.  W akcji brały udział zastępy PSP Końskie, MOSP Stąporków, OSP Niekłań, OSP Odrowąż, OSP Kozia Wola i OSP Krasna.

Zdjęcia (MOSP Stąporków):

REKLAMA

One thought on “Pożar gospodarstwa w Wólce Zychowej. Zniszczone trzy budynki i auto [zdjęcia]

  1. Pingback: Rusza akcja pomocy dla pogorzelców z Wólki Zychowej | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *