REKLAMA

AKTUALIZACJA: Pożar pustostanu na Piłsudskiego w Końskich. Znana przyczyna [zdjęcia]

Przed godziną 23 w czwartek w jednym z budynków przy ulicy Piłsudskiego w Końskich, tuż obok Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w doszło do pożaru. W akcji gaszenia budynku, który na szczęście okazał się niezamieszkały uczestniczyło kilka jednostek straży pożarnej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez osoby trzecie.

REKLAMA

Budynek stojący tuż obok „Ekonomika” to pustostan, a ratownicy nie znaleźli nikogo w środku podczas akcji gaśniczej. Na miejscu pracowało pięć jednostek straży pożarnej, okolice zabezpieczała także policja –„Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na powstały pożar. Jeden prąd wody bezpośrednio na dach budynku, natomiast drugi po otwarciu drzwi przy pomocy sprzętu burzącego od wewnątrz na strych obiektu. Ratownicy po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń nie odnaleźli żadnych osób postronnych. W celu szybszego dotarcia do źródła pożaru wykonano dwa otwory w dachu przy pomocy piły do drewna. Po zlokalizowaniu pożaru dokonano częściowej rozbiórki nadpalonych elementów – dachu i drewnianego stropu. Dogaszono pozostałości. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono bezpośrednie miejsce pożaru nie stwierdzając jakichkolwiek zarzewi ognia” – informuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej z Końskich.

REKLAMA

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez osoby trzecie.

Zdjęcia (Bartek Bocheński):

REKLAMA

2 thoughts on “AKTUALIZACJA: Pożar pustostanu na Piłsudskiego w Końskich. Znana przyczyna [zdjęcia]

  1. Kto Cię rzeczniku wybrał??? Daj sobie spokój z komentowaniem akcji i z rzecznikowaniem gdziekolwiek. Dokształć się w języku polskim dopiero wtedy weź się za robotę!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *