REKLAMA

Pożar składu węgla na Starym Młynie [zdjęcia]

W nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru składu węglowego na tak zwanym Starym Młynie w Końskich. Hałdę gasiły trzy zastępy straży pożarnej. 

REKLAMA

Zdjęcie: PSP Końskie

Wczoraj około godziny 23 w Końskich na ul. Młyńskiej doszło do pożaru hałdy miału węglowego na składzie węgla. –„Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar miału węglowego na hałdzie na powierzchni ok. 3 m2. Nie było osób poszkodowanych. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się hałdę. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do przegarniania hałdy przy użyciu koparki podstawionej przez właściciela i przelewaniu jej wodą. W czasie trwania akcji prowadzono pomiar rozkładu temperatur (w początkowej fazie akcji temp. całej hałdy zawierała się w granicach od 80 do 150 st.C). Po przelaniu wodą temp spadła do ok. 20 st.C.” – poinformował nas Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

Zniszczeniu uległo około 2 ton miału węglowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, a także Ochotnicza Straż Pożarna z Nieświnia.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *