REKLAMA

Pożar w Koziej Woli. Spłonął budynek i auto [zdjęcia]

20 strażaków walczyło z nocnym pożarem w Koziej Woli w gminie Stąporków. W wyniku zdarzeniu niemal doszczętnie spłonął budynek gospodarczy, a także znajdujący się w nim samochód marki Volkswagen Golf IV. 

REKLAMA

Do zdarzenia doszło tuż po północy w nocy z wtorku na środę –„Po przyjeździe na miejsce strażacy ustalili, że pożarem objęta jest stodoła o konstrukcji drewniano-murowanej, a także dach drewnianej szopy, która do niej przylegała. Wewnątrz znajdował się samochód marki Volkswagen Golf, drobny sprzęt, a także drewno opałowe” – relacjonuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

REKLAMA

Pożar objął już całkowicie wspomniane zabudowania, a także zagrażał  znajdującym się nieopodal kolejnym budynkom gospodarczym. Mieszkańcy posesji zadbali o swoje bezpieczeństwo i znajdowali się w znaczne odległości od miejsca działań ratowników. W wyniku działań gaśniczych ogień udało się opanować, a następnie strażacy rozebrali spaloną konstrukcję budynku i dokładnie przelewali wodą te elementy.

Na miejscu pracowały cztery zastępu straży pożarnej: JRG Końskie, OSP Kozia Wola, OSP Czarna i OSP Stąporków. W sumie 20 strażaków.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w budynku gospodarczym.

Zdjęcia (OSP Czarna, OSP Kozia Wola):

REKLAMA

One thought on “Pożar w Koziej Woli. Spłonął budynek i auto [zdjęcia]

  1. […] Więcej o samym zdarzeniu przeczytacie w naszym artykule TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *