REKLAMA

Poznajcie kandydatów z powiatu koneckiego do Parlamentu RP

Znamy już listę wszystkich kandydatów związanych z konecczyzną, którzy powalczą o stołek w parlamencie w nadchodzących wyborach 13 października. 

REKLAMA

Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość do Sejmu z numerem 11 startuje Mariusz Gosek – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, od dawna związany z naszym powiatem, a w szczególności z gminą Stąporków. Numer 18 otrzymał Grzegorz Piec – starosta powiatu koneckiego, mieszkaniec gminy Smyków, dawny dyrektor KRUS. Pozycja 27 przypadła radoszyczance Urszuli Przygodzkiej, obecnej dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich. Natomiast po stołek senatora ruszy Jacek Włosowicz, senator mijającej kadencji, który wcześniej był europosłem.

REKLAMA

Na liście Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego z numerem 9. znalazł się Łukasz Świerczyński. Jest on rodowitym stąporkowianinem, obecnie związany z Powiatowym Urzędem Pracy. W poprzedniej kadencji był radnym Rady Powiatu Koneckiego.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni reprezentowany będzie w naszym powiecie przez Jakuba Dajczera i Michała Cichockiego. Kandydaci przyjęli kolejno numery 28. i 11. Dajczer jest sołtysem wsi Czarniecka Góra w gminie Stąporków. W czerwcu startował w wyborach do Rady Powiatu, jednak nie otrzymał mandatu. Natomiast Cichocki to były burmistrz Końskich oraz lider Platformy Obywatelskiej na konecczyźnie. Obecnie jest radnym powiatowym i mieszka w Końskich.

Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w naszym powiecie wystawił Andrzeja Szejnę, który jest liderem listy. To były eurodeputowany i wiceminister. Natomiast na 26. miejscu znalazła się Agata Pawłowska, pochodząca z Końskich.

Gdy mowa o Komitecie Wyborczym Konfederacja Wolność i Niepodległość to mowa o Damianie Milczuszku i Kindze Symeli. Pierwszy kandydat to logistyk mieszkający w Końskich, jest bezpartyjny. Dwa razy nieskutecznie kandydował na urząd burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Otrzymał trzeci numer na liście komitetu. Na pozycji 12. znalazła się fizjoterapeutka Kinga Symela.

Z kolei na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy znalazła się Monika Jedynak, przedsiębiorca ze Stąporkowa, otrzymała ona numer 2. oraz z pozycją 21. Justyna Florczyk, technik hotelarz z Pilczycy w gminie Słupia Konecka.

REKLAMA

One thought on “Poznajcie kandydatów z powiatu koneckiego do Parlamentu RP

  1. Luk pisze:

    Same „asy” na czele z panem Ś. Prężącym się na zdjęciu niczym głuszec w okresie godowym. Trzeba na posła iść bo filie PUP zamykają w Stąporkowie. Tak czy siak błazenada i tyle…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *