REKLAMA

Poznaliśmy laureatów Sceny 2018! [wideo, zdjęcia]

Za nami już XXII edycja Przeglądu Form Estradowych „Scena”. W kategorii piosenki najlepszymi w swoich przedziałach wiekowych okazali się: Julia Pałgan, Agnieszka Honczaruk, Weronika Kaniowska i Zuzanna Bednarczyk. 

REKLAMA

Koncert finałowy odbył się w piątkowy wieczór w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. Otworzył go i zamknął dyrektor tej jednostki Piotr Salata. Prowadzącym wydarzenie był Aleksander Kopański. Finał został podzielony na cztery kategorie wiekowe, a w każdej z nich wystąpiło po pięć podmiotów wykonawczych.

Nim jednak doszło do finału odbyły się eliminacje. Podczas nich tydzień temu jury w składzie Arkadiusz Solarz, Michał Stachurski i Jerzy Gumula wysłuchało występów ponad 70 osób. To już wtedy zdecydowano nie tylko o zakwalifikowanych do finału, ale i o ostatecznej kolejności. Opinia publiczna oraz wykonawcy poznali ją jednak dopiero podczas finałowego koncertu.

REKLAMA

W kategorii 7-9 lat wyróżnienia otrzymali: Marta Marczyńska i Anna Zielińska, trzecie miejsce przypadło Barbarze Garlińskiej, drugie Nadii Serek, a zwyciężyła Zuzanna Bednarczyk.

W kategorii 10-12 lat wyróżnienia dostali: Zuzanna Maciążek i Olaf Młodziński, trzecie miejsce zajęła Nina Filiks, drugie Amelia Grochala, a pierwsze Weronika Kaniowska.

W kategorii 13-15 lat wyróżniono: Zofię Dudek i Marię Piec, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Cuper, drugie zespół „Królewiaczki”, a wygrała Agnieszka Honczaruk.

W najstarszej kategorii 16-19 lat wyróżnienia otrzymali: Wojtek Kołodziejczyk oraz Agata Ciołkiewicz, trzecia była Patrycja Dukat, druga Alicja Woldańska, zwyciężyła zaś Julia Pałgan.

Zwycięzcy otrzymali przepiękne statuetki projektu koneckiej artystki Agnieszki Ciszewskiej wykonane przez rzeźbiarza Pawła Stasińskiego. W naszym wideo znajdziecie fragmenty występów.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *