REKLAMA

Poznaliśmy najlepszych z języka niemieckiego [wideo, zdjęcia]

Konkurs języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych był organizowany w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich od wielu lat. Jednak drugi rok z rzędu przybrał on ramy oficjalnego Powiatowego Konkursu. W ubiegłym tygodniu w „Starym Ogólniaku” miało miejsce podsumowanie tych zmagań. 

REKLAMA

Konkurs zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego w szkole Danuta Szymusik oraz Paweł Fidos. Oni też byli jurorami w konkursach: wiedzy oraz na najładniejszą kartkę świąteczną. Podczas rozstrzygnięcia konkursu w I LO pojawili się jego laureaci, ich szkolni opiekunowie, a także naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera, który przyniósł ze sobą nagrody od starosty koneckiego Andrzeja Lenarta. Kilka słów na otwarcie do zgromadzonych powiedział dyrektor placówki Wojciech Jasnos.

W II Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego wzięło udział 50 uczniów VII, VIII klas szkół podstawowych oraz III gimnazjalnych naszego powiatu.

REKLAMA

W kategorii klas VII i VIII tytuł finalisty otrzymali Jakub Persona – SP nr 1 Końskie, Julia Bajor i Adam Skwara z SP Ruda Maleniecka, Martyna Stępień, Katarzyna Popielewska i Julia Tarnawska z SP w Radoszycach. Laureatem III  miejsca została Zuzanna Czarnecka z SP Radoszyce, II miejsca Adam Janus i Anna Trojanowska z SP w Radoszycach, a wygrała Marta Kowalska również ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach.

W kategorii klas III gimnazjalnych tytuł finalisty przypadł Maciejowi Narożnickiemu i Kamili Laskowskiej z SP 1 Końskie oraz Alicji Rusek z SP w Rudzie Malenieckiej. Laureatami III miejsca zostali Marcelina Zielińska z SP w Rudzie Malenieckiej oraz Bartłomiej Bogulak z SP w Radoszycach, tytuł laureata II miejsca otrzymali Daria Ciupa i Mateusz Kałuziński z SP w Radoszycach oraz Emilia Młodawska z SP 1 w Końskich. Laureatem I miejsca został Dawid Lewosiński ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także przeprowadzony obok językowego konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną nawiązującą do kultury Niemiec. Tutaj wyróżnienia przyznano Mikołajowi Ciszkowi, Zuzannie Czarneckiej, Emilii Zimnej, Aleksandrze Lasockiej i Żanecie Deszczyńskiej. III miejsce ex aequo zajęli Kinga Majcher, Aleksandra Hendel i Patryk Bałut, II miejsce przypadło Mateuszowi Kamińskiemu i Klaudii Popielewskiej, a zwyciężył Bartłomiej Wielgus.

Podczas spotkania rozstrzygającego konkursy wszyscy przybyli mogli częstować się pięknymi i przepysznymi wypiekami nawiązującymi do okresu bożonarodzeniowego w krajach niemieckojęzycznych. Wszystkim uczestnikom, finalistom i laureatom konkursów serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Poznaliśmy najlepszych z języka niemieckiego [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Znamy wyniki II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego | I LO im. KEN Końskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *