REKLAMA

Pożyczka ratalna – na czym polega i gdzie jej szukać?

Najczęściej pożyczki pozabankowe kojarzą się z krótkim terminem spłaty i niewielkimi kwotami do uzyskania. Choć tak jest zazwyczaj, to nie oznacza, że nie ma wyjątków od tej reguły. Okazuje się, że pożyczka ratalna może stanowić ciekawą alternatywę dla kredytu bankowego.

REKLAMA

Na czym polega pożyczka ratalna?

Pożyczka ratalna jest produktem finansowym spłacanym najczęściej w miesięcznych ratach. W tym przypadku pożyczkodawcy oferują znacznie większe kwoty z dłuższym okresem spłaty. Nie są to standardowe chwilówki, które trzeba oddać w ciągu miesiąca. Tutaj termin spłaty pożyczki może wynosić nawet kilka lat. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, co niewątpliwie jest dużą zaletą. Oprócz tego wnioskowanie odbywa się poprzez złożenia wniosku elektronicznego, dlatego nie trzeba nawet wychodzić z domu.

REKLAMA

Jak wnioskować o pożyczkę ratalną?

Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu, aby rozpocząć wnioskowanie o pożyczkę na raty. Całość wygląda bardzo podobnie jak w przypadku chwilówek. Najpierw trzeba zacząć od znalezienie najlepszej oferty. Patrząc na ilość dostępnych ofert na rynku, może być to trochę problematyczne. Pożyczka ratalna zdobywa bowiem coraz większą popularność. Nie ma w tym nic dziwnego, zważając na fakt, że oferty tego produktu opiewają na zdecydowanie wyższe kwoty. Dzięki temu można bez problemu pokryć nawet te większe wydatki.

Jeśli już dokonaliśmy właściwego wyboru, to należy przejść na stronę główną wybranej firmy. Tam natomiast widoczny będzie kalkulator pożyczkowy, za pomocą którego wybieramy kwotę i termin spłaty zobowiązania. Kolejny krok to wypełnienie wniosku o pożyczkę. Najważniejsze, żeby nie popełnić żadnego błędu i co istotne, podać wyłącznie prawdziwe informacje. Aby wniosek został zaakceptowany, należy jeszcze zweryfikować naszą tożsamość. W zależności od pożyczkodawcy może to przebiegać w różny sposób. Zwykle wymagany jest przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę lub skorzystanie ze specjalnej aplikacji (Kontomatik, Instantor). Po wszystkich tych etapach pozostaje oczekiwać na decyzję. Powinno to nastąpić w ciągu kilku, kilkunastu minut. Tak jak można zauważyć, nie jest to ani czasochłonne, ani skomplikowane.

Pożyczka ratalna a wymagania

Mimo mniej restrykcyjnych wymagań wobec klientów parabanków, nie każdy z nich może ubiegać się o pożyczkę ratalną. Należy spełnić kilka podstawowych warunków:

  • polskie obywatelstwo,

  • stały adres zamieszkania,

  • pełnoletność,

  • ważny dokument tożsamości,

  • konto w banku,

  • numer telefonu,

  • adres e-mail.

I to nie koniec. Trzeba również posiadać odpowiednie warunki finansowe, które pozwolą na spłatę zaciągniętego zobowiązania. O tyle dobrze, że nie muszą być to nie wiadomo jak wysokie dochody czy nieskazitelna historia kredytowa. Wystarczy po prostu stałe źródło dochodu. Tutaj dodamy, że pożyczkodawcy akceptują naprawdę różna źródła dochodu. Więc bez obawy, jeśli nie jesteśmy zatrudnieni na pełny etat bądź nasze zarobki nie są aż tak wysokie. Pożyczkodawcy mają mniejsze wymagania wobec swoich potencjalnych klientów. Z tego też względu wnioskowanie o pożyczkę ratalną jest znacznie prostsze i szybsze niż w przypadku wsparcia w banku. Pamiętajmy jednak, że im wyższa kwota zobowiązania, tym większe ryzyko dla instytucji finansowej. Stąd też weryfikacja zdolności kredytowej pożyczkobiorcy może przebiegać bardziej szczegółowo.

Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach ratalnych? Dowiesz się tego na https://super-pozyczka.pl/.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *