REKLAMA

Prace nad drogą w Brzeźnicy zmierzają ku końcowi [wideo, zdjęcia]

Ku końcowi zmierzają prace nad przebudową odcinka drogi we wsi Brzeźnica w gminie Gowarczów. Wczoraj rozpoczęto na nim nakładanie masy asfaltowej. Inwestycja jest efektem współpracy sołectwa, jego mieszkańców oraz Rady Gminy Gowarczów.

REKLAMA

„Przebudowa drogi w miejscowości Brzeźnica ma się ku końcowi. W dniu dzisiejszym jest tam rozkładana masa asfaltowa […] Droga przed przebudową miała nawierzchnię szutrową, był wyjeżdżony pas drogowy, który był bardzo wąski” – mówiła nam sekretarz gminy Gowarczów Marzena Dziewit.

Prace remontowe wykonuje firma DUKT. Przebudowa obejmuje odcinek o długości 500 metrów i szerokości 4 metrów wraz z obustronnymi poboczami. Inwestycja kosztowała gminę Gowarczów blisko 180 tysięcy złotych.

REKLAMA

Warto dodać, że droga powstaje dzięki współpracy oraz zaangażowaniu mieszkańców oraz sołtys Brzeźnicy Heleny Zielińskiej –„Każda droga jest ważna, bo służy mieszkańcom. Współpraca Rady Gminy oraz wójta Stanisława Pacochy z panią sołtys Brzeźnicy z roku na rok przynosi wymierne efekty […] Droga została przebudowana z udziałem mieszkańców, ponieważ na opracowanie dokumentacji mieszkańcy sołectwa Brzeźnica przeznaczyli część funduszu sołeckiego” – informowała nas Marzena Dziewit.

Należy nadmienić, że na części miejscowości Brzeźnica znajduje się obszar Natura 2000 Ostoja Brzeźnicka, który biegnie wzdłuż rozlewisk rzeki Drzewiczki. To bardzo ważny teren dla gminy Gowarczów, który doceniają zwłaszcza ceniący sobie czyste środowisko i spokój.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *