REKLAMA

Pracowali w Sielpi, efekty pokazywali w Końskich [wideo, zdjęcia]

Za nami wernisaż kolejnej już wystawy poplenerowej. W piątek w Miejsko-Gminnym Domu Kultury zaprezentowano prace, które powstały podczas już VIII Pleneru Artystycznego w Sielpi w dniach 6-14 czerwca. To dzieła malarzy oraz fotografów z całej Polski. 

REKLAMA

„Gościliśmy 25 uczestników z całej Polski, ale i z naszego regionu. Możecie Państwo na wystawie poplenerowej zobaczyć ponad 80 prac. Wystawa będzie trwała do końca listopada, więc zapraszamy Państwa serdecznie” – mówi Kamila Dobrowolska, komisarz wystawy i pracownik MGDK Końskie.

Wielu spośród twórców pojawiło się na wernisażu inaugurującym wystawę. Witali ich dyrektor Domu Kultury Piotr Salata, wicedyrektor Marzena Kądziela oraz burmistrz Końskich Krzysztof Obratański:

REKLAMA

„Artyści zwracają uwagę na bardzo podobne rzeczy, które są charakterystyczne i dla Sielpi i dla Końskich. Widzą je jednak wciąż inaczej i wciąż na nowo. To pokazuje jak bardzo bogata jest nasza ziemia, ale i jak bogata jest wyobraźnia twórcza tych, którzy przyjęli zaproszenie Kamili i byli na tym plenerze. Mam nadzieję, że to będzie kolejny wspominany dobrze plener i mogę powiedzieć już: proszę przyjąć zaproszenie na następny dziewiąty, bo na pewno na Sielpi zobaczycie inne rzeczy – tam cały czas trwa rewitalizacja i będą ciekawe rzeczy, nie tylko dlatego, że będą na nowo oglądane, ale i dlatego, że będą inne” – mówił do twórców Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Obecny na wernisażu był także Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich. W imieniu wszystkich plenerowiczów organizatorom dziękował jeden z artystów Jacek Podgórski –„Bez Was, bez tego co organizujecie tutaj, tego co dla nas przygotowaliście nie byłoby tego co możemy prezentować i za co dzisiaj odbieramy nagrody. Dziękujemy” – mówił twórca.   Po oficjalnym otwarciu był już czas na kuluarowe rozmowy oraz delektowanie się pysznym tortem przygotowanym przez żonę jednego z uczestników pleneru Magdalenę Kamińską.

Wszyscy przybyli po obejrzeniu wystawy udali się do sąsiedniej sali w placówce kultury by tam obejrzeć pokaz filmów – zaprezentowano między innymi wielokrotnie nagradzane „Credo” Mikołaja Wróbla pochodzącego ze Stąporkowa. A kolejny plener artystyczny w Sielpi odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu 2020 roku.

Zdjęcia (Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *