REKLAMA

Pracowity weekend koneckich policjantów

W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów i kierującego pojazdem. Z zatrzymanych 2 było poszukiwanych oraz kierujący, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

Mundurowi z koneckiej drogówki zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów poruszających się na terenie powiatu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 27-latek, który w swoim organizmie miał ponad półtora promila alkoholu. Wszyscy kierujący jednośladami zostali ukarani mandatami w kwocie 2500 złotych.

W Końskich na ul. Fabrycznej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 35-letniego kierującego BMW. Jak się okazało, mężczyzna miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy a jego sprawą zajmie się teraz sąd.

REKLAMA

Tego samego dnia na terenie gminy Smyków zatrzymano kierującego pojazdem marki Audi. 34-letni mężczyzna kierował pojazdem pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Końskich zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast patrol dzielnicowych zatrzymał 47-letniego poszukiwanego mężczyznę, który kolejne 6 dni spędzi w areszcie śledczym. Z kolei funkcjonariusze Komisariatu Policji w Stąporkowie ujawnili 48-letnią kobietę poszukiwaną na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Końskich. Ma ona do odbycia 34 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.

Opr. Monika Zamachowska

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *