REKLAMA

Pracownia ceramiczna działa i ma się dobrze. Dom Kultury zaprasza na wystawę

W czwartek 12 marca będzie można obejrzeć wystawę ceramiki artystycznej i użytkowej w Galerii DeK w Domu Kultury w Końskich. Uczestnicy zajęć prowadzonych przez Pawła Stasińskiego pokażą efekty swojej rocznej pracy. 

REKLAMA

Foto: MGDK w Końskich

Ponad rok temu, gdy pracownia ceramiczna została przeniesiona z klubu KAESEMEK do budynku dawnego Gimnazjum nr 2 w Końskich, instruktor Paweł Stasiński mówił w naszym materiale: –„Miejsce nowe. Dobrze, że się w ogóle znalazło i muszę tutaj podziękować dyrektorowi Domu Kultury za to, że wystarał się o to miejsce, bo jak wiemy klub KAESEMEK już nie istnieje, a szkoda. Tam było bardzo duże zainteresowanie – duże osiedle, dużo dzieci. Myślę, że niedługo już tutaj znowu powrócą do pracy wszyscy zainteresowani, których lepienie w glinie, kształtowanie interesuje i przynosi im zadowolenie i satysfakcję”.

Mimo nowego miejsca, zainteresowanie pracownią nie zmalało, a uczestnicy zajęć już niedługo będą mogli się pochwalić zdobytymi umiejętnościami:

REKLAMA

„Na moje warsztaty przychodzi około 30 osób. To zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Po roku prowadzenia tego typu zajęć w Domu Kultury postanowiliśmy pochwalić się tym, czego się nauczyliśmy” – mówi instruktor Paweł Stasiński.

Otwarcie wystawy odbędzie się w 12 marca o godz. 18.00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Poniżej więcej informacji o samej pracowni:

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *