REKLAMA

Pracownicy Domu Kultury z Końskich przejdą szkolenia w ramach prestiżowego projektu

Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich zakwalifikował się do programu Narodowego Centrum Kultury „Zaproś nas do siebie 2020”. Konecka placówka jest na liście 16 instytucji w Polsce jako jedyna z województwa świętokrzyskiego. Program przewiduje bezpłatne warsztaty, szkolenia, wymianę doświadczeń.

REKLAMA

Co to jest program „Zaproś nas do siebie”?. – To wielomiesięczny cykl spotkań, warsztatów, szkoleń, wymiany doświadczeń dla całego zespołu placówki kultury – odpowiada Marzena Kądziela. – Jego celem są między innymi wspólna praca nad nowymi propozycjami placówki kultury, lepsze motywowanie pracowników do podejmowanie nowych inicjatyw, ale także diagnoza potrzeb lokalnego środowiska i jego aktywizowanie. Wszystkie koszty związane ze szkoleniami dla dyrektora, koordynatora projektu i pracowników domu kultury pokrywa Narodowe Centrum Kultury.

REKLAMA

Co roku do projektu pragnie przystąpić wiele placówek kultury z całej Polski, a to między innymi dlatego, że opinie krążące na temat organizowanych przedsięwzięć przez Narodowe Centrum Kultury są bardzo pozytywne.
„Wiedzieliśmy, że składając swoją aplikację do NCK będziemy jednymi z wielu, dlatego musieliśmy dobrze skonstruować nasz wniosek bazując na dotychczasowych działaniach i dzieląc się planami na przyszłość” – dodaje dyrektor Piotr Salata. – „To było takie prześwietlenie nas przez przeszłość i przyszłość. Pani wicedyrektor zajęła się konstrukcją wniosku i, jak widać, zrobiła to na tyle dobrze, że znaleźliśmy się w gronie 16 placówek w Polsce. Obok nas są na przykład domy kultury z Łodzi, Wołowa, Człuchowa, Gniewkowa, Lublińca i innych. Jesteśmy jedynymi z województwa świętokrzyskiego. Liczę na to, że efekty szkoleń, które mam nadzieję rozpoczną się wkrótce, znacznie poprawią współpracę zespołu z lokalnym środowiskiem, co zaskutkuje nową ofertą już w nowym obiekcie, do którego w przeciągu roku powinniśmy się przenieść” – mówi Salata.

Z powodu stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, pierwsze szkolenia, które były zaplanowane na początek kwietnia, są przesunięte na czas przyszły

tekst i foto: Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich

REKLAMA

One thought on “Pracownicy Domu Kultury z Końskich przejdą szkolenia w ramach prestiżowego projektu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *