Prawie 200 pływaków wzięło udział w Dużej Lidze rozgrywanej w Końskich [wideo, zdjęcia]

Aż 196 pływaków wzięło udział w Dużej Lidze Pływackiej rozgrywanej w sobotę w Końskich. Zaliczyli oni rekordowe jak na nasze miasto 420 osobostartów.

To była jedna z większych imprez pływackich rozgrywanych w historii naszej gminy. W sobotę między 9.00, a 15.00 Pływalnia Miejska w Końskich pękała w szwach. W Dużej Lidze Pływackiej, zawodach stworzonych przez Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki, ale organizowanych przez UKS Wodnik we współpracy z Gminą Końskie wystartowało 12 klubów.

Po wielu godzinach zmagań w wodzie klasyfikację drużynową wygrało KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a nasz Wodnik uplasował się w środku tabeli – na siódmym miejscu. Dla zwycięzców dyplomy i puchary wręczali: prezes Wodnika Lech Sorbian, dyrektor basenu Andrzej Mijas oraz wiceburmistrzowie Końskich: Krzysztof Jasiński oraz Marcin Zieliński.

Młodzi zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na 100 i 800 metrów w stylu dowolnym, 200 metrów w stylu grzbietowym, 50 metrów w stylu klasycznym, 100 metrów w stylu motylkowym, 200 m w stylu zmiennnym, a także w sztafetach 4 x 100 m. Reprezentanci UKS Wodnik Końskie wykręcili wiele naprawdę dobrych wyników, a kilku z nich stanęło tego dnia na podium. Męska sztafeta trzynastolatków w składzie Ślusarczyk Kacper, Salagierski Mateusz, Nowakowski Konrad, Skwara Adam zajęła drugie miejsce. Trzecie były nasze trzynastoletnie dziewczęta: Dorenko Nina, Dulewicz Małgorzata, Chwaścińska Kinga i Kieszek Zuzanna. Jakub Milcarz zajął trzecie miejsce na 100 metrów stylem motylkowym w kategorii 13 lat. Filip Norberciak był drugi wśród czternastolatków na 200 metrów w stylu grzbietowym, a Dawid Jarosz zajął drugie miejsce w kategorii 15 lat + na 50 metrów stylem dowolnym.