REKLAMA

Prawie półtora miliona złotych trafi do koneckiego szpitala

Podczas czwartkowego posiedzenia Zarządu Województwa Świętokrzyskiego podjęto ważną decyzję o finansowym wsparciu szpitali w walce z koronawirusem. Do piętnastu szpitali z całego województwa rozdysponowano 15 milionów złotych, z czego szpital im. Świętego Łukasza w Końskich otrzyma 1,3 miliona.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Dodatkowe pieniądze na walkę z koronawirusem pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego –„Robimy wszystko, co w naszej mocy, by poszukać pieniędzy, z których możemy zakupić środki i sprzęt niezbędny do walki z epidemią. Pieniądze są potrzebne przede wszystkim na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego: kombinezony, przyłbice, rękawiczki ochronne, a także na środki dezynfekcyjne dla szpitali. Na to w pierwszej kolejności są przeznaczone te dodatkowe miliony z RPO” – podkreślają zgodnie uczestniczący w czwartkowym posiedzeniu wicemarszałek Renata Janik, wicemarszałek Marek Bogusławski i członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka.

-„Zarząd Powiatu Koneckiego składa serdeczne podziękowanie Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego za przekazanie Szpitalowi Specjalistycznemu św. Łukasza w Końskich wsparcia finansowego. Dzięki tej decyzji w szybkim tempie zostaną uruchomione pieniądze na walkę z koronawirusem pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa” – czytamy na fanpage’u Starostwa Powiatowego w Końskich podziękowania starosty koneckiego Grzegorza Pieca.

REKLAMA

W samym powiecie koneckim według stanu na godzinę 14:00 (27.03.2020) nie odnotowano przypadków koronawirusa. W województwie takich przypadków jest już 22. Szczegółowy raport na temat zarażonych w świętokrzyskim znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *