REKLAMA

Prawie stu mężczyzn maszerowało w nocnej pielgrzymce [zdjęcia]

W piątkowy wieczór niemal stu mężczyzn z powiatu koneckiego wybrało się w ramach już VIII Nocnej Pielgrzymki do Sanktuarium w Czarnej. Wędrowali z Węgrzyna i z Końskich. 

REKLAMA

Pielgrzymka przyjęła się w naszym regionie już na dobre. Pierwszy raz zorganizowano ją w 2010 roku i od razu „na starcie” stanęło bardzo wielu mężczyzn. – „Nie mieliśmy więc wątpliwości, że będziemy kontynuować to wydarzenie  w kolejnych latach. Dziś mamy siódmą już pielgrzymkę i ciągle niesłabnący zapał do tego by w męskim gronie iść do Czarnej.” – opowiada nam ks. Tomasz Janicki, pomysłodawca i organizator męskiej pielgrzymki,

REKLAMA

Rekordowo w nocnej pielgrzymce udział wzięło ponad 120 osób, tym razem na pątniczy szlak wyszło niemal 100 mężczyzn. –„Szliśmy w dwóch grupach. Już o godzinie 18.00 ruszyła czterdziestoosobowa pielgrzymka z parafii Matki Bożej Królowej Świata, nas było mniej więcej sześćdziesięciu. Koneckie parafie wyruszyły spod naszego kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 21.00, bo co warte jest podkreślenia – z nami szli mężczyźni ze wszystkich parafii z miasta Końskie. – opowiada ksiądz Janicki.

Grupie z Węgrzyna przewodził ks. Wojciech Dobczyński, pątników z Matki Bożej Nieustającej Pomocy prowadzili ks. Piotr Skowroński i alumn Damian Janiszewski, natomiast proboszcz Tomasz Janicki zabezpieczał grupę technicznie jadąc samochodem.

Na miejscu, w Sanktuarium w Czarnej wszyscy wzięli udział we mszy świętej koncelebrowanej przez księży: Skowrońskiego, Janickiego oraz Dobczyńskiego. Na zakończenie pielgrzymi zjedli wspólny posiłek. W latach ubiegłych była to zazwyczaj zupa z kuchni polowej, a tym razem postawiono na kiełbaski, kaszankę i boczek z grilla. Za ten poczęstunek organizatorzy dziękują rodzinie Nowków.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *