REKLAMA

Premier nagrodził najlepszych uczniów szkół średnich powiatu koneckiego [wideo, zdjęcia]

W środę w budynku Starostwa Powiatowego w Końskich rozdano stypendia Premiera RP dla najlepszych uczniów szkół średnich z terenu powiatu koneckiego. Jedenastkę uczniów z najlepszymi średnimi ocen w poszczególnych szkołach nagrodzili: poseł Krzysztof Lipiec, starosta konecki Grzegorz Piec i wicestarosta Wiesław Skowron. 

REKLAMA

Ceremonię otworzył i poprowadził naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera –„Ranga tego zdarzenia jest tak duża, że nie można jej pominąć zwykłym gestem wręczenia dyplomów podpisany przez pana Premiera w gabinecie, czy sekretariacie. Uznaliśmy z panem starostą, że uczynimy to krótko, ale w takim dość szerokim gronie, czyli zaprosiliśmy wszystkich stypendystów, a jest jedenastu w całym powiecie koneckim” – mówił Stachera.

Jedenastu nagrodzonych przybyło wraz z opiekunami, czyli rodzicami lub nauczycielami. Zanim jednak wręczono im stypendia to głos zabrali: gospodarz wydarzenia starosta konecki Grzegorz Piec oraz gość – poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec:

REKLAMA

„Wasze osiągnięcia są naprawdę powodem do dumy: dla Was, Waszych rodziców, Waszych nauczycieli. Również dla nas jako zarządu. Cieszę się, że odnosicie sukcesy,  życzę Wam powodzenia na maturze i spełnienia wszelkich Waszych marzeń: czy to zawodowych w przyszłości, a teraz naukowych. Gratuluję”  – przemawiał starosta Grzegorz Piec.

„Dla mnie to wielki honor, że jako poseł mogę być tutaj pośród młodych ludzi, tych którzy są pierwszymi spośród pierwszych. Dzisiaj młodzież dla nas jest bardzo ważna. A jeśli dziś spotykam się w takim gronie, które dostąpiło zaszczytu bycia stypendystą premiera to dla mnie wielki zaszczyt […] Za to wszystko Wam dziękuję, dziękuję Waszym nauczycielom, dziękuję Waszym rodzicom” – mówił do zgromadzonych poseł Lipiec.

Najważniejszymi bohaterami dnia byli jednak najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół. W gronie stypendystów znaleźli się: Kinga Witkowska – ZSP 1 Końskie; Weronika Bednarczyk – ZSP 1 Końskie; Zuzanna Mietlińska – ZSP 3 Końskie; Monika Wołczyk – ZSP 3 w Końskich; Jakub Sobczyk – I LO w Końskich; Kamil Rogowski – I LO w Końskich; Karol Kurp – LO w Stąporkowie; Mateusz Grabowski – LO w Stąporkowie; Amelia Tomasik – Technikum w Stąporkowie; Dawid Mróz – Technikum w Stąporkowie oraz Anna Cieciorowska z II LO w Końskich. 

O swoich wrażeniach po otrzymaniu stypendium opowiedział nam Mateusz Grabowski z popularnej „Górki” w Stąporkowie – „Oczywiście cieszę się ze zdobytego stypendium, ale jest to dla mnie także motywacja do dalszej pracy […] Zostałem wyróżniony za ogół pracy szkolnej, dobre oceny” – mówi  Mateusz Grabowski, uczeń drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Stąporkowie.

Wyróżnieni otrzymali dyplom podpisany przez Premiera RP Mateusz Morawieckiego oraz stypendium finansowe.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *