REKLAMA

Premier podpisał dofinansowania! Wielkie pieniądze dla Końskich

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że gmina Końskie ma niezwykle ambitne plany związane z remontami dróg. Wiadomo już, że duża część z nich będzie zrealizowana. Premier RP Mateusz Morawiecki podpisał akty zapewniające naszemu regionowi dofinansowanie do budowy lub przebudowy dróg na poziomie ponad 20 milionów złotych!

REKLAMA

Premier RP Mateusz Morawiecki podpisał duże drogowe dofinansowania dla gminy Końskie. Foto: premier.gov.pl

„W pierwszym naborze tegorocznym do Funduszu Dróg Samorządowych 12 kwietnia gmina Końskie złożyła osiem wniosków, które mają łączną wartość przewyższającą 27,5 miliona złotych” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

W tym przypadku dotacja rządowa wyniesie niemal 22 miliony złotych. A jakie odcinki będą budowane w ramach wspomnianej rekordowej 22 milionowej dotacji? To naprawdę ważne i strategiczne dla gminy drogi: Ponad 6 milionów 600 tysięcy złotych ma kosztować przebudowa ulic: Piłsudskiego i ks. Granata w Końskich oraz Placu Kościuszki; niemal 8 milionów złotych to realizacja zupełnie nowej drogi od ulicy Kieleckiej do ulicy Spacerowej; prawie 1 milion złotych to budowa ulicy Wschodniej w Rogowie; niemal 2 miliony 800 tysięcy złotych pochłonie budowa ul. Jarzębinowej w Sielpi wraz z infrastrukturą oraz ścieżki rowerowej od Nowego Dziebałtowa do Sielpi terenami wiejskimi. Prawie 4 miliony i 900 tysięcy złotych kosztować będzie dalsza budowa ulicy Mostowej w Końskich – tym razem na odcinku od ul. Zielonej w mieście do ul. Odludnej w Rogowie; 1 milion złotych przeznaczony będzie na przebudowę drogi na gruntach wsi Sworzyce i Bedlno i wreszcie ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych pochłonie budowa dwóch nowych dróg gminnych – w Nowym Kazanowie oraz w Nowym Dziebałtowie.

REKLAMA

Teraz gminni urzędnicy będą musieli rozpisać szereg przetargów dotyczących prac przy wymienionych odcinkach drogowych. Jeżeli sprawnie i bez przeszkód uda się je zakończyć to pierwsze prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *