REKLAMA

Premiera ‚Magnezji’ w listopadzie. Zobaczcie teaser filmu! [wideo]

Dziś w sieci kin Helios pojawił się teaser filmu „Magnezja”, do którego zdjęcia nagrywano także w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. W nieco ponad minutowej zapowiedzi dzieła scenerię dawnej fabryki żelaza możemy oglądać kilkukrotnie. W produkcji występują takie gwiazdy polskiego kina jak Maja Ostaszewska, Borys Szyc, Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik, czy Andrzej Chyra. Premiera filmu już 20 listopada, a teraz zapraszamy Państwa do obejrzenia teasera w materiale załączonym poniżej!

REKLAMA

„Magnezja” ma być wschodnim westernem z dużą dozą czarnego humoru oraz kryminału. Akcja filmu toczy się na pograniczu polsko-sowieckim w 20-leciu międzywojennym. A w opisie udostępnionym przez dystrybutora czytamy:

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

REKLAMA

„Magnezję” wyreżyserował Maciej Bochniak, który wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem jest także odpowiedzialny za scenariusz. Przypominamy, że w Końskich przeprowadzony był również przeprowadzony casting na statystów, którzy wystąpili we fragmentach filmu nagrywanych w Maleńcu.

Premiera dzieła została zaplanowana na 20 listopada. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *