REKLAMA

Prezentacja portalu biograficznego na seminarium bibliotekarzy w Końskich [zdjęcia]

W minioną środę 17 listopada w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyła się prezentacja nowego portalu biograficznego, który przygotowany został przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Końskie.

REKLAMA

REKLAMA

Portal stworzony przez Bibliotekę Publiczną w Końskich to Biograficzny Internetowy Słownik Ziemi Koneckiej. Jego prezentacja odbyła się w ramach seminarium pracowników bibliotek publicznych z terenu powiatu koneckiego. Pomysł utworzenia projektu zrodził się po wydaniu przez bibliotekę  książki pod tytułem „100 postaci na 100-lecie Niepodległej”.

Program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych historią Końskich, bez względu na wiek. Powstała strona służyć ma publikacji biogramów, co umożliwić ma zainteresowanym Konneczczanom zgłębianie lokalnej historii. Na stronie internetowej biszk.pl znaleźć można również informacje o grze online, powstałej w ramach projektu biograficznego. Jej zasady zostały przedstawione na spotkaniu przez Magdalenę Weber z Centrum Informacji Turystycznej [więcej o grze TUTAJ].

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 9 tysięcy złotych pozyskane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Historii Polski oraz programu Patriotyzm Jutra 2021.

W wydarzeniu wzięły udział takie osoby jak burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański, starosta Grzegorz Piec oraz  naczelnik Wydziału Promocji i Kultury, Marian Wikiera.

Zdjęcia [źródło: www.konecki.powiat.pl]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *