REKLAMA

Problemy z przetargiem na koneckie kino [wideo]

Niestety anulowaniem postępowania zakończył się kolejny przetarg na dostawę i montaż urządzeń kinowych w budynku Domu Kultury przy ulicy Partyzantów Końskich. To oznacza, że  najpewniej na kino poczekamy jeszcze kolejne tygodnie.

REKLAMA

Sala kinowa w stanie surowym czeka na montaż widowni, foteli kinowych sceny, ekranu i przede wszystkim projektora. I jak się okazuje, z tym ostatnim pojawił się problem. Gmina Końskie jeszcze pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła procedurę przetargową dotyczącą zakupu i montażu wyposażenia kina. Zgłosili się zainteresowani, ale niestety najkorzystniejsza cenowo oferta nie spełnia wymogów technicznych  –„Najkorzystniejsza umowa zawiera istotny rozdźwięk pomiędzy zapisami specyfikacji jeżeli chodzi o parametry techniczne serca tego obiektu, a dokładnie projektora. Chodzi o obiektyw, który jest inny w ofercie najkorzystniejszej od tego, który zamówiliśmy. Jest to zdaniem referatu zamówień publicznych prawdopodobnie różnica nieusuwalna, czyli ta oferta nie może być poprawiona” – tłumaczy nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Co dalej? Gmina najpewniej rozpisze kolejny przetarg, co opóźni inwestycję i ewentualne uruchomienie kina przynajmniej o kilka kolejnych tygodni.

REKLAMA

Kino ma zostać uruchomione w budynku Koneckiego Centrum Kultury

REKLAMA

19 thoughts on “Problemy z przetargiem na koneckie kino [wideo]

 1. Konecczanka pisze:

  Śmiechu warte

 2. Kamil pisze:

  Co za idiota wymyślił kino w dawnej sali gimnastycznej na dachu budynku. Obok mamy salę widowiskową którą można z powodzeniem zaadoptować na salę widowiskowo kinową.

 3. konecczanin pisze:

  Konecczanka pochwal sie swoimi osiagnieciami … krytykowac kazdy mioże , to nic nie kosztuje.
  Na pewno jestes wielka i nieomylna ,

 4. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  To jest farsa… myślę że już czas poinformować o tym ministra kultury oraz ministra pracy…

 5. Goska pisze:

  Obratanski powinien mieć zakaz realizowania inwestycji w Końskich do końca kadencji a jego pomysły powinny trafiać do kosza.

 6. zzz pisze:

  co leci dzisiaj w kinie ,tynk ze ściany

 7. Gienia pisze:

  Zo co się nie weźmie ten pisowski rząd to zniszczy. Tyle zakładów zamkniętych i zlikwidowanych miejsc pracy. Kaczor chce powrotu do komuny.

 8. Konecczanka pisze:

  Konecczanin,
  Moje osiągnięcie to – nie jestem burmistrzem miasta Końskie i się nie ośmieszam i nie kompromituję siebie i miasta.

 9. Zaoczny pisze:

  Kino komu potrzebne nie ma kina ponad 20 lat Przydała by się w mieście nowa szkoła .

  • Guliwer pisze:

   A kto miałby chodzić do tej szkoły, jak teraz za pisu jest najmniejszy przyrost naturalny. 500+ przyniosło efekt odwrotny i tylko rozwój patologii.

 10. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  Gienia, tobie się coś pokiełbasiło z tym rządem. Co ma UMiG do rządu Pisu… co ma Burmistrz z Pis? . Chyba tylko to że pojawiły się możliwości programów inwestowania ze strony rządu których nigdy miasto nie miało, pytanie czy ich wykorzystanie przez tzw. samorządy nie ma na celu abyś Gieniu tak właśnie o tym pisała… Gieniu… a może ty nie Gienia tylko działasz z lokalnego klucza partyjnego by siać te głupoty, przecież ludzie mówią i piszą o tym co widzą, nie myśląc zupełnie potem decydują równie bezmyślnie, może Gieniu Ci o to chodzi?…

 11. ESAM pisze:

  Różnimy ,zgoda,ale ktoś kto pisze,że w Końskich rządzi Prawo i Sprawiedliwość ,myli się.Krytykowanie wszystkiego i obwinianie PiS za zniszczenie Polski świadczy o tym celowej dezinformacji.Przykre to jest.

 12. Oge pisze:

  Na przystankach w Końskich są gniazda USB że można ładować telefon. Nie wiem dlaczego krytykowane są działania dla mieszkańców, bo normalnie krytykuje się braki lub dziwne inwestycje, co trudno powiedzieć o kinie. Grupka tych samych osób krytykuje cokolwiek, bez znaczenia co byle się czepić. To jest podejrzane. I to bardzo podejrzane.

  • Marcin pisze:

   Zapomniałem że dla mieszkańców największym problemem był brak przystanków z ładowarkami.
   W takim razie burmistrzowi należy się następna kadencja.

 13. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  Oge… no właśnie… to się działo i dzieje od długiego czasu… pis… pis… pis… i plagi egipskie… i to skojarzenie nadawane na fali dla mas przez głębszej refleksji gawiedzi… czy naprawdę takie tępe mamy to społeczeństwo?…

 14. Morawiecki pisze:

  Społeczeństwo tępe bo słucha TVP Propagandy, nie mają własnego myślenia.

 15. Mamut. pisze:

  Bardzo tępe społeczeństwo , bo kiedyś w zamierzchłych czasach jak żyły mamuty wybrało Platformę .Wystarczy trochę trochę podzielić się ze społeczeństwem ,mieć trochę empatii.

 16. Jagoda pisze:

  Nieudolność Obratanskiego i wszystko w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *