REKLAMA

Próbował okraść monopolowy. Został zatrzymany na gorącym uczynku

Wczoraj 35-letni mieszkaniec gminy Końskie usiłował ukraść pieniądze z kasy jednego ze sklepów monopolowych w centrum miasta. Sprawcę powstrzymali dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli ekspedientkę wołającą o pomoc.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Do zdarzenia doszło około godz. 14:00. Sprawca został zatrzymany przez osoby postronne, dlatego potrzebna była bardzo szybka interwencja policji. Na miejscu jako pierwszy zjawił się dzielnicowy z Końskich.

Funkcjonariusze ustalili, że 35 – letni mieszkaniec gminy Końskie po przyjściu do sklepu monopolowego zażądał od ekspedientki wydania wszystkich pieniędzy. Wystraszona kobieta zaczęła krzyczeć, więc ten odepchnął ją na półkę, zabrał telefon komórkowy, aby nie mogła zawiadomić policji, a następnie usiłował dostać się do pieniędzy znajdujących się w kasie. Przestraszona kobieta wybiegła na zaplecze sklepu i zaczęła wołać o pomoc. Na ratunek przybiegli dwaj mężczyźni i obezwładnili sprawcę. Następnie na miejscu zjawił się dzielnicowy oraz załoga ruchu drogowego, która pełniła służbę w rejonie zdarzenia. 35 – latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *