REKLAMA

Profesjonalny serwis kuchenek – szybka naprawa wysokiej jakości

Twoja kuchenka gazowa przestała poprawnie działać? A może chcesz zabezpieczyć ją z wyprzedzeniem przed wystąpieniem usterek? W każdym razie zachęcamy do skorzystania z fachowej pomocy, która pozwoli szybko i naprawdę jakościowo zdiagnozować stan urządzenia, a także dobrać najbardziej odpowiednie sposoby usunięcia problemów zakłócających jego funkcjonowanie. Oto podstawowe powody, dla których warto zwrócić się o pomoc do fachowca od kuchenek gazowych:

REKLAMA
 • Wiek kuchenki;

 • Nieprawidłowe działanie płyty;

  REKLAMA
 • Mechaniczne uszkodzenie urządzenia;

 • Awaria sieci itp.

Naprawa kuchenek w Lublinie jest najczęściej wykonywana bezpośrednio u klienta, wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach może pojawić się potrzeba transportu urządzenia do centrum serwisowego.

Kluczowe etapy serwisowania płyt gazowych

Jeśli chcesz zaoszczędzić na naprawie kuchenek gazowych w Bydgoszczy, warto zadbać o ich prawidłowe okresowe serwisowanie. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje takich usług serwisowych:

 • Coroczna naprawa planowa. Jest to obowiązkowy rodzaj serwisu kuchenki gazowej wykonywany w ramach rocznego harmonogramu konserwacji. Na tym etapie może odbywać się wymiana uszkodzonych części na nowe (najczęściej jest to wymiana dysz w kuchence), poszukiwanie ewentualnych wycieków gazu, a także obowiązkowe czyszczenie dysz i rusztu kuchenki gazowej.

 • Przeglądy pośrednie, mające na celu znalezienie i naprawę wycieków gazu, utrzymanie smarowania zaworów sterujących, znajdowanie i wykrywanie awarii.

 • Naprawy pozaplanowe. Tego typu prace są wykonywane na zlecenie właścicieli kuchenki w przypadku występowania różnego rodzaju usterek, którymi mogą być: pojawienie się zapachu gazu, brak iskry w kuchence gazowej lub problemy z płomieniem kuchenki gazowej. Fachowcy mogą wykonywać zarówno czyszczenie dysz kuchenki gazowej lub czyszczenie iskrownika w kuchence, jak i bardziej skomplikowane naprawy.

Rodzaje serwisu płyt gazowych

Pod warunkiem prawidłowej eksploatacji i terminowej konserwacji zapobiegawczej nowoczesna kuchenka gazowa może działać bezawaryjnie około 10-15 lat. Warto jednak zadbać o jej poprawne serwisowanie: przede wszystkim należy systematycznie dokonywać czyszczenia palników w kuchence gazowej. Można to robić samodzielnie lub korzystając z pomocy fachowców. Od czasu do czasu należy także przeprowadzać wymianę włączników, lampek kontrolnych i lampek piekarnika, naprawę panelu sterowania, czyszczenie dysz oraz regulację ciśnienia gazu. Jeśli posiadasz kuchenkę gazową z piekarnikiem, nie można zapominać również o jego czyszczeniu i natychmiastowej eliminacji wszystkich usterek.

Po fachową pomoc warto zwrócić się w takich sytuacjach:

 • Spalanie gazu jest nierównomierne i odbywa się z szarpnięciami;

 • Brak precyzyjnej kontroli temperatury;

 • Zniknęła iskra elektrycznego zapłonu;

 • Występowanie dziwnych dźwięków;

 • Piekarnik nie zamyka się szczelnie;

 • Słyszalność trzasków przy zapalaniu gazu.

Pamiętaj także naprawa kuchenek gazowych Kielce, że większość nowoczesnych modeli ma elektryczny układ zapłonowy, który często zawodzi. Tylko fachowcy posiadają niezbędne kwalifikacje do usunięcia awarii, posiadają wiedzę z zakresu projektowania konkretnego typu płyty oraz wiedzę z zakresu elektrotechniki.

Jak zamówić fachowy serwis kuchenek?

Przede wszystkim spróbuj zrozumieć, dlaczego wystąpiła usterka – pomoże to znaleźć odpowiedniego fachowca. Następnie zapoznaj się z ofertą firm świadczących usługi naprawy kuchenek gazowych i elektrycznych, porównaj ich ceny i nie zapomnij o przeczytaniu opinii klientów. Po wybraniu dwóch lub trzech firm, których usługi Ci odpowiadają, skontaktuj się z ich managerami w celu doprecyzowania szczegółów i dopiero po rozmowie z fachowcami podejmij decyzję o złożeniu zamówienia. Jeśli usługi dotyczące naprawy płyty gazowej lub kuchenki elektrycznej będą realizowane na należytym poziomie, warto zastanowić się nad nawiązaniem z wybraną firmą stałej współpracy w celu okresowego serwisowania Twojego urządzenia.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *