REKLAMA

Program obchodów Dnia Niepodległości 2021 w Końskich

Już 11 listopada odbędą się coroczne uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku mimo epidemii władze Miasta i Gminy Końskie zdecydowały się na zorganizowanie wydarzenia w tradycyjnej formule. W programie występy artystyczne, msza święta i koncert.

REKLAMA

Źródło: MGDK Końskie

Tegoroczne obchody zaczniemy już w środę 10 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, gdzie o godzinie 13:00 uczniowie przedstawią program artystyczny o nazwie „A to Polska właśnie” realizowany pod opieką nauczycielek Agnieszki Pakuły, Anety Karbownik i Justyny Soi-Sadowskiej.

REKLAMA

11 listopada uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:30 pod Pomnikiem Wdzięczności przy ulicy Piłsudskiego (naprzeciwko Ekonomika). Tam podopieczni Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich przedstawią krótki program artystyczny. Po przemówieniu burmistrza Końskich odbędzie się złożenie wieńców i zapalenie zniczy przez delegacje organizacji, partii, samorządów i innych jednostek. O godzinie 12:00 rozbrzmi hymn narodowy.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują do Kolegiaty św. Mikołaja (tym razem ulicą Strażacką), gdzie będzie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Wspólną modlitwę poprzedzi kilkunastominutowy program uczniów ze Stadnickiej Woli.

– „W godzinach popołudniowych, po mszy, która rozpoczyna się w kolegiacie św. Mikołaja o godzinie 15:00, zapraszamy do świątyni na koncert zespołu „Wiarusy”. Usłyszymy piękne pieśni niepodległościowe w wykonaniu zespołu działającego w Starachowicach od 20 lat” – zaprasza dyrektor MGDK Końskie Piotr Salata.

W razie jakichkolwiek zmian będziemy Państwa informować na bieżąco.

REKLAMA

6 thoughts on “Program obchodów Dnia Niepodległości 2021 w Końskich

 1. Obserwtor pisze:

  A dlaczego koncert o 16 ma się odbywać w kościele ? Przecież 11 listopada to święto państwowe.

 2. weteran pisze:

  A co na to TSUE ? Mogą być niezadowoleni …

 3. Była parafianka pisze:

  Relikwie Drzewa Krzyża Świętego a z Kościoła zrobiona sala koncertowa. Koncerty, przedstawienia, może jeszcze dyscoteka?
  Wstyd!

 4. GT pisze:

  W kościele bo klecha musi zarobić. Msza , taca, koncerto

 5. człowiek człowiekowi wilkie pisze:

  Ci którzy wtedy za nas walczyli w rodzinie i w Bogu oparcie mieli, a wy pytacie czemu w Kościele koncerty?Bo tylko tam czuć tą siłę,którą Oni czuli!przyjdz,posłuchaj,pomyśl potem pisz komentarze

 6. zenek pisze:

  Do człowiek człowiekowi….Jest takie stare powiedzenie „jak trwoga to do Boga”…i to jest prawda patrząc z perspektywy wieków na naszą historię.Ale pytam się Co kościół katolicki w Polsce dał temu narodowi tak naprawdę co dla nas zrobił,jak pomagał w czasie zaborów gdy dogadywał sie z zaborcami…bo jak pamiętam to ciągle od 250 lat dostajemy ciężko po d,,,pie od sąsiadów.A kościół każe nam sie tylko modlić za ojczyznę..A efekty tych modłów mierne niestety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *