REKLAMA

Projekt ‚I Film Good’ uczył i bawił. Za nami warsztaty filmowo-telewizyjne w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Jako redakcja tkn24.pl mieliśmy zaszczyt poprowadzić warsztaty telewizyjno-filmowe w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie. W sobotę miało miejsce oficjalne zakończenie projektu „I Film Good!”, który realizowany był w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”. Na koniec materiału prezentujemy efekty pracy 12 uczestników warsztatów w wieku od 11 do 17 lat. 

REKLAMA

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu ze Stąporkowa złożył aplikację w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Okazała się ona być jedną z lepszych i jednostka otrzymała grant na realizację projektu „I Film Good”. Opiekunem i organizatorem działań była bibliotekarka Anna Grot, a nad całością czuwała dyrektor MGOKiS Katarzyna Sorn –„Postanowiliśmy napisać projekt nawiązujący do tych czasów i zapotrzebowania na realizację filmów, działania dziennikarskie. Generalnie działania online, które muszą stawać się nam coraz bliższe – nie tylko młodemu pokoleniu, ale również innym pokoleniom” – tłumaczy nam dyrektor jednostki.

Dla stąporkowskiego ośrodka kultury to nie było pierwsze zetknięcie się z programem „Bardzo Młoda Kultura” – „Po raz pierwszy braliśmy udział w 2018 roku w projekcie wygranym i mieliśmy wtedy możliwość realizacji dużego muralu, który znajduje się na zewnątrz ośrodka […] Były też zajęcia plastyczne, podczas których wykonywaliśmy wielkoformatowe prace związane z naszym miastem” – tłumaczy dyrektor Sorn.

REKLAMA

A w obecnym roku MGOKiS Stąporków postawił na zajęcia filmowe. Kilkunastu uczestników w wieku od 11 do 17 lat poznawało zasady pracy z kamerą, scenariuszem filmowym, czy mikrofonem. Młodzi adepci musieli między innymi nagrać głos lektorski, wykonać zdjęcia do materiału filmowego, czy uczestniczyć w procesie montażu. Na koniec wizytowali redakcję tkn24.pl, gdzie między innymi nagrywali własne odcinki naszego TKN Studio.

Co ciekawe o starcie projektu informowaliśmy materiałem, który został przygotowany przez samych jego uczestników. Możecie obejrzeć go poniżej:

I choć tym razem nie do końca jesteśmy obiektywni, to wydaje nam się, że warsztaty „I Film Good!” bardzo spodobały się ich uczestnikom –„Nie żałuję, że wzięłam udział w tych warsztatach. Naprawdę były super, poznałam dużo wspaniałych ludzi i nabrałam nowego doświadczenia” – mówi nam Alicja Woźniak, jedna z uczestniczek projektu.

Na podsumowanie warsztatów przybyli także goście: dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Jarosław Machnicki oraz Anna Czubek także reprezentująca tę jednostkę. Dyrektor Machnicki chwalił warsztaty  – „Gratuluję, że z takim dystansem podeszła do tego młodzież. To znaczy oni podeszli do tego poważnie. Natomiast te nagrania wskazywały na to, że Ci którzy z nimi pracowali tj. Ci którzy stoją teraz po drugiej stronie kamery i dziennikarz z którym rozmawiam byli instruktorami tego i widać, że pozwoliliście im zrobić to co przekazaliście jak powinno być zrobione. Wyrazy szacunku i dla Was i dla tych, którzy przez Wasz instruktaż doszli do takich efektów” – mówił nam zarządca WDK w Kielcach.

Zachęcał też wszystkich związanych z kulturą do korzystania z grantów przyznawanych choćby w ramach takiego programu jak „Bardzo Młoda Kultura” –„To nie jest struktura, która musi być Domem Kultury. To mogą być Stowarzyszenia, to może być wręcz animator, który tworzy jakąś grupę gdzie ośrodka nie ma. Wiadomo, że musi napisać projekt, a ten musi przejść pewną kwalifikację. A potem sprawdzamy efekty tak jak dzisiaj jesteśmy w Stąporkowie” – tłumaczy dyrektor Machnicki.

Zachęcamy do korzystania z programów i realizowania kolejnych ciekawych projektów, a w przypadku pomysłu na warsztaty telewizyjno-filmowe redakcja tkn24.pl z pewnością chętnie pomoże. Tymczasem zobaczcie efekty pracy młodych filmowców.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Projekt ‚I Film Good’ uczył i bawił. Za nami warsztaty filmowo-telewizyjne w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Na Domu Kultury w Stąporkowie powstaje mural w ramach wakacyjnych zajęć | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *