REKLAMA

Projekt pilotażowy Ministerstwa Cyfryzacji w powiecie koneckim [zdjęcia]

W sierpniu ubiegłego roku powiat konecki po spotkaniu z Ministrem Cyfryzacji Markiem Zagórskim jako pierwszy powiat w Polsce otrzymał ofertę udziału w projekcie rozwoju portalu informacyjnego gov.pl.  W celu omówienie szczegółów współpracy w tym tygodniu zespół współpracowników ministra na czele z Michałem Przymusińskim, zastępcą Dyrektora Departamentu Usług Cyfrowych, spotkał się na naradzie roboczej w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie ze starostą powiatu koneckiego Grzegorzem Piecem oraz Naczelnikiem Wydziału Organizacji i Informatyzacji Powiatu Radosławem Lachowskim.

REKLAMA

Serwis gov.pl, to największy portal informacyjny administracji, który jest wzorcowym rozwiązaniem, ułatwiającym komunikację elektroniczną urzędów z mieszkańcami. Teraz pojawił się plany by pod tę dużą, sieciową banderę wciągnąć także powiaty, a pierwszym ma być powiat konecki!

REKLAMA

Podczas rozmów uzgodniono zasady współpracy, przedstawiono uwarunkowania prawne i organizacyjne samorządu powiatowego oraz aktualnie wykorzystywane przez powiat systemy informacyjne. –„To duży krok w drodze do tego, aby mieszkaniec, wchodząc na serwis informacyjny powiatu w ramach rozwiązania gov.pl otrzymywał prostą i łatwo dostępną informację, między innymi o tym, czym aktualnie zajmuje się samorząd powiatowy i jego jednostki, dowiadywał się na temat zagrożeń kryzysowych, a w niedalekiej przyszłości mógł za pośrednictwem serwisu załatwiać sprawy przez Internet” – mówił Grzegorz Piec.

Powiat Konecki ma również odgrywać wiodącą rolę w kształtowaniu standardu komunikacji między samorządem a mieszkańcem w Polsce. Zostanie on zaproponowany przez Ministerstwo Cyfryzacji innym jednostkom samorządowym. Rezultaty projektu będą też promowane przez ministerstwo w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej.

Przewidywany termin uruchomienia nowego serwisu informacyjnego powiatu koneckiego to przełom marca i kwietnia 2020 roku.

Zdjęcia (konecki.powiat.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *